Ve finále dal nejdůležitější góly v kariéře, stále je má v paměti

Ve finále dal nejdůležitější góly v kariéře, stále je má v paměti
Foto: sal
Uherské Hradiště Sport 09 / 04 / 2020

Ve finále potvrdil roli zabijáka, dvěma góly přiblížil Slováckou Slavii Uherské Hradiště k pohárové trofeji. Jenže dnes se vyjímá v Síni slávy pražské Dukly. Kanonýr Petr Ježek však na trefy za záda brankáře Josefa Nováka nikdy nezapomene, považuje je za nejdůležitější v kariéře, kterou ukončil až v 45 letech.
„Jestli vím, jak jsem skóroval? To člověk nezapomene,“ usmívá se Ježek a jedním dechem přidává důkaz: „Na první gól mi nahrál Zdena Lorenc, šel jsem sám na brankáře, kterému jsem udělal kličku a dovezl míč do prázdné. U druhého gólu jsem těžil z práce Miry Takáče, který mně přiťukl míč a já jej napálil k zadní tyči. Chtěl jsem hlavně trefit branku, jak nás to vždycky učili.“
Když zvýšil na 3:1, pomýšlel na vítězství.
„Kdybychom dali na 4:1, bylo vymalováno. I dukláci přiznali, že by to už těžko otáčeli. Ale bohužel jsme další hřebík do jejich rakve nezatloukli a nakonec odešli fyzicky i takticky,“ mrzí jej s odstupem třiceti let. Ježek je přesvědčený, že měla přijít reakce lavičky na nasazení Karocha do hry. „A taky jsme měli asi dříve střídat, už jsme toho měli plné kecky,“ zdůraznil kanonýr, který dres Slovácké Slavie oblékal ještě dva a půl roku. V lednu 1993 zamířil do Rakouska, kde strávil v nižších soutěžích 15 let.
„Když jsem přišel, hráli jsme druhou nejnižší třídu, ale dvakrát jsme postupovali a nakonec hráli soutěž, která je zhruba na úrovni naší divize,“ připomněl Ježek, který u jižních sousedů sázel góly jako na běžícím pásu. Kopačky pověsil na hřebík až ve 45 letech.
Po návratu domů odehrál rok za Břestek a následně zamířil do Kudlovic, kde odstartoval i trenérskou kariéru. Jeho další kroky mířily do Babic a půl roku koučoval Polešovice. Aktuálně je bez angažmá. Ale už asi jen krátce.
„Dostal jsem nabídku na trénování přípravky v Mařaticích, tak to asi vezmu,“ prozradil.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace