Ve finále koncertovaly

Sport 08 / 12 / 2011

Bravo! Volejbalistky Slovácké Slavie dvakrát vyplenily Opavu

I když se prvoligové volejbalistky Slovácké Slavie Uherské Hradiště představily na palubovce Opavy v silně improvizované sestavě, připsaly si dvě veledůležitá vítězství, která je v konečném účtování nejspíš popostrčí do skupiny o postup!
Opava - Uh. Hradiště 2:3
Hostující kouč Petr Pietropaolo postrádal Krystovou (studijní povinnosti) a nemocnou Horákovou s Močičkovou. „A tak mi nezbylo nic jiného než povolat Martinu Chromečkovou, která už se více věnuje trénování než samotné hře,“ uvedl lodivod, který však lepší tah ani nemohl udělat. Bývalá extraligová hráčka totiž ukázala, že stále umí, a její vynikající výkon byl základem dvojnásobného vítězství. Hradišťanky se v prvním setu ještě zahřívaly, špatně přijímaly a jen těžko se prosazovaly na síti. Ve druhém a třetím setu se karta obrátila, Slovácká jej vyhrála shodně 25:22, když těžila především z výborného bloku a hry v poli. A když se přidal i útok, Slezanky nevěděly co hrát. Ani vedení 23:18 však Uh. Hradišti k vítězství ve čtvrtém setu nestačilo, po prohře 25:27 o vítězi rozhodoval tie-break. „Holky v něm zabraly a po dramatické koncovce zvítězily. Jejich radost byla velká,“ přiznal Pietropaolo. Sety 19, -22, -22, 25, -11.
Opava - Uh. Hradiště 1:3
Třebaže Opava do odvety nasadila tři nové vysoké hráčky, na vítězství nedosáhla. Po prvním prohraném setu totiž trenér Pietropaolo pozměnil sestavu a domácí hráčky se nestačily divit. Na blok šla místo Horákové Vicenová a Horáková se posunula na „účko“ místo Šupinové, které se příliš nedařilo. Druhý set ještě nabídl drama se šťastným koncem pro Hradišťanky, ale od třetího setu nebylo o vítězi pochyb. „Vynikajícím servisem Vlčkové a výborným útokem středem jsme soupeře dokonale odzbrojili. I když zkoušel všechno možné, v poli jsme čarovali,“ říká spokojeně Pietropaolo. Čtvrtý set už byl koncertem Slovácké. „Na co děvčata sáhla, to leželo. Soupeřky pochopily, že nemají šanci, a zápas dohrály ve velkém útlumu.“ Sety 17, -23, -14, -16.
UH. HRADIŠTĚ: Vlčková, Šupinová, Chromečková, Horáková, Starobová, Močičková, Němcová, Novotná.