Ve finále už je chytaly křeče

Ve finále už je chytaly křeče
Foto: sek  /  Ženy lákaly - Souboje něžného pohlaví fanoušky přitahovaly...
Uherské Hradiště Sport 29 / 07 / 2008

Kdyby jim někdo před beachvolejbalovým megaturnajem prorokoval, že vybojují stříbrné medaile, poslali by jej nejrychlejší cestou do blázince. Volejbalisté VSK Staré Město Libor Kamler, David Erman totiž šokovali i sami sebe! Oslavy skvělého výsledku si proto náležitě vychutnali.
„Finálová porážka nás samozřejmě mrzí, ale i druhé místo je super. Nikdo to nečekal,“ svěřil se Libor Kamler, hvězda prvoligových volejbalistů ze Širůchu. Jejich ambice podle něj ještě víc klesly k bodu mrazu, když je los poslal do stejné základní skupiny jako česko-americký pár Krč, Neuschaefer. Jenže právě Staroměstští největšího favorita na prvenství jako jediní srazili na kolena (21:13, 21:15) a vyfoukli mu postup do čtvrtfinále. „Jejich skalp byl pro nás odrazovým můstkem, už jsme věděli, že půjdeme daleko. Vítězství ve skupině nám navíc přisoudilo relativně slabšího soupeře pro čtvrtfinále,“ říká Kamler, který s Ermanem hrál vůbec poprvé. A nově sestavenou dvojici už jen tak něco neroztrhne. „Nejsme přece blázni, vždyť šlapeme jak švýcarské hodinky,“ směje se Kamler.
Nejtěžší však překvapivě nebyl souboj s Neuschaeferem a Krčem, ale semifinálový duel s Barbiericem (bývalý reprezentant Slovenska ve volejbale) a Šujanem (trenér slovenské juniorské reprezentace v beachvolejbalu). A samozřejmě pak finále... „Už to prostě nešlo, doplatili jsme na fyzičku. V závěrečném tiebreaku už nás braly křeče. Ještě jsme vedli 10:8, ale pak už jsme se vezli z kopce,“ řekl Kamler po prohrané zkrácené hře (12:15). Za druhé místo si však vybojovali třítisícovou odměnu, za kterou si plánují koupit „stejnokroj“. „Už příští týden jedeme na turnaj na Slovensko, tak abychom neudělali ostudu,“ říká tradičně dobře naložený nahrávač VSK Staré Město.

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace