Ve finále zářil Oharek a obránce Stašek

Slovácko Sport 01 / 03 / 2010

Krajská liga zná konečné pořadí: 1. Uh. Hradiště, 2. Uh. Brod, 3. Kroměříž, 4. Uh. Ostroh!

Hokejisté Uherského Hradiště vládnou Zlínskému kraji! Už třetí sezonu si vychutnali pocit šampionů, odvěký rival z Uh. Brodu jim ve výšlapu na vrchol nezabránil. Po roční pauze tak slaví zisk stříbra.
Uh. Hradiště - Uh. Brod 4:3 (1:0, 2:2, 1:1)
Andrýsek a spol. do zápasu vtrhli jako velká voda, Broďané si připadali jako na kolotoči, ale z plejády šancí se ujala jediná. Puk po Sladkého nahození od modré k překvapení všech i samotného střelce skončil za zády brankáře Kůdely, který přes klubko clonících hráčů vůbec nic neviděl. Zbylé příležitosti ale pochytal s přehledem, takže v nástupu do druhé části srovnával krok Kubiš. Hosté se však dlouho neradovali, za tři minuty stadion explodoval podruhé. Krystýnek nahazoval před branku, kde se přimotala zaklíněná dvojice Boháč, Březík, a od hostujícího obránce se puk odrazil do sítě! Broďané se ještě nevzpamatovali a už inkasovali další úder. Při přesilové hře od modré opět zkusil štěstí Sladký, Andrýsek se natlačil před Kůdelu a bylo to 3:1. Ani dvoubrankové manko však Kůdelovy boys nepoložilo, naopak. Ještě do druhé sirény Kubiš snížil a ve 49. minutě po zaváhání domácích obránců za brankou nabil Šiller najíždějícímu Peterkovi, který nekompromisně propálil Oharka. Když se zdálo, že střetnutí spěje do prodloužení, našlápl k úniku obránce Stašek a jeho projektil skončil v pravém horním růžku Kůdelovy svatyně!  Branky a asistence: 9. Sladký (Novák), 26. Krystýnek, 31. Sladký (Kotačka), 55. Stašek - 23. Kubiš (Suhrada), 34. Kubiš (P. Obadal), 49. Peterka (Šiller). Stav série: 2:1.
UH. HRADIŠTĚ: Oharek - Stašek, Sladký, Krystýnek, Pšeja, Pochylý, Gajdošík - Andrýsek, Novák, Kotačka - Schuster, Boháč, Vaněček - Karpíšek, Barák, Čevenka - Šupka.
UH. BROD: Kůdela - Kojecký, Bahula, Hlatký, Březík, Přikryl, Surý, Masař - Marek, Gergela, L. Obadal - Kubiš, Suhrada, Peterka - Šiller, Krchňáček, P. Obadal.
Uh. Hradiště - Uh. Brod 4:1 (1:0, 0:1, 3:0)
Hokejisté Uh. Hradiště využili první mečbol a potřetí za sebou zvedli nad hlavu pohár pro šampiona Zlínského kraje. O jejich triumfu rozhodla závěrečná třetina, v níž během pěti minut zlomili odpor soupeře třemi góly!
Broďané přitom nezačali zle, působili čilejším dojmem a nejagilnější byl Pavel Obadal, který zaměstnával gólmana Oharka, ale ku hříchu i rozhodčího. Do třinácté minuty si vykoledoval dva dvouminutové tresty, za jeho prohřešky však Kůdelovi boys nepykali. Ve výborné pozici se naopak ocitl Hlatký, ale mezi kruhy našel jen připravenou Oharkovu lapačku. A tak přišel trest. Z první vážnější šance se pohotovou dorážkou prosadil Schuster. Těsně před první sirénou měl druhý gól na hokejce Vaněček, ale sólo zakončil střelou do plexiskla nad bránou.
Prostřední část režíroval rozhodčí, který postupně vyloučil deset hráčů. Hradišťskému Pochylému ještě přidal destíku a jelikož brodskému Kubišovi nestačila, šel ve 38. minutě předčasně pod srpchy. Ještě předtím však Broďané vyrovnali. Už ve 23. minutě využil dvojnásobnou početní výhodu Bahula a vysadil hosty na koně. V sedle je navíc držel i sudí, který v čase 8:06 až 12:12 poslal za katr hned pětici hráčů! Hradišťští tak hráli bezmála pět minut ve třech proti pěti! Oslabení však ustáli, gólman Oharek totiž čaroval a když byl překonán, zastoupila jej tyčka. Stejnou výhodou v závěru třetiny pohrdlo i Hradiště, takže rozuzlení přinesla až závěrečná dvacetiminutovka. Ve 49. minutě se ještě zastřeloval Barák, který rozezvonil tyčku, ale za necelou minutu už domácí vedli. V přesilové hře zamířil se štěstím do černého Kotačka. Hosté po brance vsadili vše na jednu kartu, ve snaze vyrovnat a vynutit si minimálně prodloužení však zapomínali na zadní vrátka a v 55. minutě během 54 sekund dvakrát inkasovali. Kůdelu nejprve propálil Sladký a po sólovém nájezdu si gólmana vychutnal i mistrně provedeným blafákem Novák.
Hokejisté Petr Boháč a Dalibor Gergela byli ještě vyhlášeni nejužitečnějšími borci play-off a a oslavy v hledišti i na ledě mohly propuknout... Branky a asistence: 18. Schuster, 50. Kotačka (Andrýsek), 55. Sladký (Červenka), 55. Novák (Kotačka) - 23. Bahula (Suhrada). Konečný stav série: 3:1
UH. BROD: Kůdela - Březík, Kojecký, Masař, Hlatký, Bahula, Přikryl, Surý - Gergala, Marek, Peterka - Suhrada, Kubiš, P. Obadal - L. Obadal, Šiller, Krchňáček.

autor: ceh, hol