Ve Slovácku chceme zanechat svoji stopu

Ve Slovácku chceme zanechat svoji stopu
Foto: Martin Otto  /  Kadlecovi se podařilo dostat do kabiny Slovácka vítězného ducha
Uherské Hradiště Sport 09 / 01 / 2022

S návratem jednoho z nejznámějších odchovanců slovácké kopané Michala Kadlece se postupně začaly zvedat ambice, ale i výkonnost týmu, ve kterém syn kapitána fotbalových vicemistrů Evropy Miroslava Kadlece převzal také kapitánskou pásku. Dnes sedmatřicetiletý stoper dokázal s Milanem Petrželou vtisknout kabině sebevědomí a hlad po úspěších, který nevyprchal ani po loňské, historicky úspěšné sezóně.

Nepřekvapilo vás, že jste dokázali jít ještě více nahoru než v minulé úspěšné sezóně?

Možná, že trochu ano, ale když jsem viděl kluky, jak pracují na tréninku, jak se zlepšuje práce bez míče i s míčem, když jsme navíc nějaký ten pátek už pohromadě... Vzestup jsme viděli i v utkáních. Že dokážete přehrát Spartu, že přehrajete Plzeň, která tady byla zalezlá, že hrajete vyrovnaný zápas na Slavii... Takové myšlení tady dříve nebylo. V tomto jsme pokročili a vnímají to i soupeři. Samozřejmě, že v tom budeme chtít v příštím roce pokračovat.

 Vánoce jste s týmem strávili na čtvrtém místě. Už víte, o co budete usilovat v jarní části?

Už po minulé sezóně si řada lidí řekla, že to byla mimořádná sezóna a že s námi tak vysoko nikdo ani nepočítal. Škoda, že jsme závěr podzimu nezvládli, protože jsme měli na to, abychom uhráli ještě více bodů. Když ale podzim shrneme, tak jsme maximálně spokojení. Co bude v jarní části, uvidíme. Budeme útočit na co největší počet bodů a vedle toho jsme ještě i v poháru. Vždycky jsem říkal, že ve Slovácku je potřeba změnit myšlení a nemluvit pořád jen o záchraně. Teď se můžeme dostat do skupiny o titul a v poháru dojít co nejdále. Ne-li ho vyhrát. Chceme zanechat po sobě nějakou stopu a pro Slovácko trofej. Proto se fotbal hraje. Zasloužil by si to klub, fanoušci a i my hráči. Teď si musíme dobře odpočinout a pak dobře potrénovat a uvidíme, na co to bude stačit.

autor: Aleš Mazúrek

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace