Ve vodě i na suchu kralovali Zalubil, Janík a Kyselá

Ostrožská Nová Ves Sport 17 / 04 / 2018

Kanoisté TJ Ostrožské Nové Vsi ovládli domácí Novoveský přespolák. V konkurenci skoro dvou set závodníků z celé Moravy vybojovali 23 medailí, zlatý double si vychutnali Jiří Zalubil, David Janík a Vendula Kyselá.
Už 41. ročník závodu přilákal 178 závodníků, z nichž 115 absolvovalo obě části tradičního zápolení - pádlování i běh.
„Jelikož je závod otevřený široké veřejnosti, nepřihlásili se jen kanoisté, ale třeba také atleti nebo bikrosaři, kteří to s pádly tolik neumí,“ vysvětlil s úsměvem Vít Pjajčík, předseda pořádajícího novoveského oddílu.
Nejrychlejšími na vodě byli přerovský kajakář Jan Macháček, na kratší trati kojetínský benjamínek Tomáš Kapoun. Nejdelší běžecký závod na šest kilometrů ovládl domácí kanoista David Janík, nejkratší půlkilometrový úsek pak jeho týmová kolegyně Ema Vymazalová a Vojtěch Tischer.
Novoveští si nakonec dojeli pro vítězství v šesti věkových kategoriích, v běžeckém programu vyhráli pětkrát.
Přehled vítězů, pádlování - benjamínci: Jiří Uvíra, Adam Kusák, kanoistky: Vendula Kyselá, žáci: Jan Pavlíček, junioři: Jiří Zalubil, muži: David Janík, běh - benjamínci: Ema Vymazalová, Vojtěch Tischer (všichni Ostr. Nová Ves), Tereza Fusková (atletika Slovácká Slavia Uh. Hradiště), žačky: Anna Pavlíčková, juniorky: Vendula Kyselá (obě Ostr. Nová Ves), dorostenci: Petr Bachan (atletika Slovácká Slavia Uh. Hradiště), junioři: Jiří Zalubil, muži: David Janík (oba Ostr. Nová Ves), veteráni: Jiří Bednářík (SK Míkovice).

autor: ceh, vp