Ve vyrovnání jsem věřil

Ve vyrovnání jsem věřil
Uherské Hradiště Sport 21 / 03 / 2011

Petr Švancara byl největším nebezpečím pro jabloneckou branku. Po řadě spálených šancí se nakonec dočkal i gólové odměny, která znamenala zisk zaslouženého bodu.
Věřil jste v něj v tu chvílí vůbec?
Věřil jsem, že někdo ten gól dá, a nepřemýšlel jsem, jestli to budu já, nebo někdo jiný. Věřil jsem v to od 60. minuty. Samozřejmě že když nedáme branku ze šancí, které jsme měli, a měli jsme jich alespoň čtyři nebo pět, z nichž čtyři byly vyložené, tak jsem si to dával za vinu nejvíce já. Zaplať pánbůh za gól, byť byl v devadesáté druhé. Asi tam nahoře při nás někdo stojí, protože dnes to pro nás po prohře s Ústím nebylo jednoduché. Každý bod se počítá a teď nás čekají tři kola pravdy. Budějovice, Příbram, Slavia. To může být klíčové. Jak jsem tvrdil, že to může být start, tak byl klíčový v tom, že jsme se dostali do boje o záchranu hlouběji. Nejvíc si vyčítáme Bohemians.
Dnes ale můžete být spokojeni.
Ve sportu to tak je. Teď sedíme v kabině a můžeme si říkat, že Jablonec nás nepřehrál. Papírově byl Jablonec favoritem, ale já našemu týmu doma neskutečně věřím. Máme ale jenom bod. Měli jsme to neskutečně těžké, protože jsme dostali zase úvodní gól. Kluci vzadu ale dnes odvedli velmi dobrou práci. Co jsme si v týdnu chystali, tak to jsme splnili.
Dnes jste měli i větší šance než tu, ze které padla branka.
Řeknu to tak, jak to je. Góly musím dávat nebo připravovat já. Od toho v týmu jsem. Když nepřicházely, tak jsem si to hodně vyčítal. Když z malého vápna nedám gól, tak to přece nebudu vyčítat Kubáňovi nebo Kordulovi. Příležitosti jsem měl a daly se řešit lépe.
Dnes jste ale opět nevyhráli a čekání na domácí tři body trvá už půl roku.
To je pravda. Ani nevíte, jak nás se..., že jsme už pětkrát za sebou doma nevyhráli. V kabině se o tom pořád bavíme. Vzpoměňme si ale na Plzeň, teď na Jablonec. I Sparta to tady neměla lehké. Prostě já tomuto týmu věřím. Hrát umíme, ale trápí nás šance. Pozitivní je, že pokud šance přichází, tak není důvod mu nevěřit. Samozřejmě že se musí proměňovat. Na takový přístup, jaký jsme měli dnes, musíme navázat v Budějovicích. Musíme dovézt i něco z venku. Tabulka je velmi vyrovnaná a kdo dvakrát vyhraje, tak ten se zachrání.
Ani váš vyrovnávací gól nebyl nikterak jednoduchý. Dorážka šla hodně z úhlu.
V první moment jsem přemýšlel, že to dám nahoru. Pak jsem si říkal, že skočí a mohl bych mu to dát pod tělem. Nakonec to tak vyšlo a šlo to ještě tuším od tyčky. Hlavně jsem to nechtěl zvednout jen o metr, protože to bych brankáře asi trefil. Musím ae přiznat, že jsem si věřil, že ho dám. Tak jak jsem ty předchozí šance řešil zbrkle, tak teď jsem byl přesvědčený, že to musí přijít. Znovu musím poděkovat fantastickým lidem, i když vím, že pro ně je největší děkuju vítězství, a to jim pořád dlužíme. 

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace