Vedoucí kvartet na úvod nezaváhal

Slovácko Sport 07 / 04 / 2016

I. B sk. C

Ořechov - 1.FC Slovácko C 0:1 (0:0)
Prvním zápasem, kterým odstartovala jarní část 1.B třídy skupiny C, bylo střetnutí mezi Ořechovem a vedoucím celkem tabulky ze Slovácka. Na branky chudé utkání rozhodli hráči hostů až jedenáct minut před koncem. David Tesař zamířil přesně a první celek soutěže tak mohl oslavit šťastné první jarní body.
Branka: Tesař.
Staré Město - Prakšice 6:2 (2:1)
Dva celky ze středních pater tabulky na sebe narazily na úvod jara ve Starém Městě. Oproti duelu v Ořechově tady branky padaly. Domácí hráči vstoupili do zápasu nešťastně. V 9. minutě si vstřelil vlastní branku Juráň a hosté šli do vedení. Staré Město však dokázalo ještě do poločasu odpovědět dvěma zásahy. Když po změně stran zvyšovali domácí na rozdíl dvou branek, tak to vypadalo, že jdou přesvědčivě za třemi body. Prakšice ale dokázaly rychle střetnutí zdramatizovat. Branka na 2:3 z jejich pohledu byla však tou poslední. Naopak hráči ze Starého Města nasázeli soupeři ve zbytku zápasu ještě tři branky.
Branky: Smělík 2, Trubačík, Svoboda, Hastík, Staroba - Juráň (vlastní), Vráblík.
Nedakonice - Kunovice 2:3 (0:2)
Napínavé utkání viděli diváci v Nedakonicích, jež po podzimu okupovaly poslední příčku, a nic na tom nezměnilo ani jejich první mistrovské vystoupení v tomto roce. Pojďme však postupně. V prvním poločase dokázali odskočit Kunovičtí do náskoku dvou branek. Po změně stran branky nepadaly až do 70. minuty. To nejprve fotbalisté Nedakonic snížili a za další dvě minuty přišel dvojitý trest pro hosty. Nejprve dostal Baný červenou kartu a vzápětí vyrovnal Stupka na 2:2. Ani to ovšem Kunovice nezlomilo a v 78. minutě rozhodly i v deseti hráčích na hřišti o svých třech bodech.
Branky: Lukůvka, Stupka - Petřek, Lahodný, Škrášek.
Morkovice B - Zlechov 1:0 (0:0)
Dalším utkáním, které rozhodla jediná branka, bylo mezi rezervou Morkovic a Zlechovem. Jedinou gólovou radost v zápase, v němž se potkali tabulkoví sousedé, přinesla akce z druhého poločasu, kdy na jejím konci úspěšně zakončil Dutka. Morkovice tak díky třem bodům odskočily Zlechovu na tři body.
Jalubí - Zborovice 5:3 (4:0)
Hned úvod jara nabídl čtyřgólové představení jednoho fotbalisty. Tím se stal v utkání Jalubí proti Zborovicím domácí Pavel Doseděl. Zkušený fotbalista zaznamenal hattrick již během první půle a jasně tak zavelel, který z celků získá všechny tři body. Soupeř Jalubí ze Zborovic se zmohl až v závěru na korigování stavu. Jalubí tak může slavit cenné tři body v boji o záchranu.
Branky: Doseděl 4, Gajdorus, - Štěpánek, Veselý, Šprňa.
Nivnice - Buchlovice 3:0 (2:0)
Svěřenci trenéra Ondrůška svou jarní premiéru zvládli přesvědčivým způsobem. Na sluncem zalitém trávníku opanovali zejména první poločas, který skončil zaslouženým vedením 2:0 pro Nivničany. Z kraje druhé půle přidali domácí třetí zásah a po zbytek utkání si své vedení bezpečně hlídali, byť úroveň fotbalové kvality značně upadla. Hosté se v utkání zmohli pouze na nastřelenou tyč.
Branky: Velecký, Kostelník, Slezáček.
Koryčany - Ostr. Nová Ves 6:0 (4:0)
Po podzimu druhé Koryčany taktéž vstoupily do jarních odvet vítězným způsobem a stejně jako jejich konkurenti v bojích o postup nezaváhaly. Vysoké vítězství o šest branek se začalo rodit již od úvodu a do šatny odcházeli hráči z Ostr. Nové Vsi se čtyřgólovým přídělem. Ve druhé pětačtyřiceti minutovce přidali domácí ještě dvě branky a opět si tak polepšili ve statistice vstřelených branek, v níž jasně vedou svou soutěž.