Vedoucí trio nezaváhalo, postup je otevřený

Slovácko Sport 30 / 04 / 2015

OS A 17. kolo

Částkov - Topolná 3:5 (0:3)
Branky: 81., 88. Haveta P., 85. Vlčnovský J. - 4., 79. Válek A., 18. Matoušek P., 22. Kašný D., 79. Foltýn J. ŽK: 45. Pospíšil P., 48. Flekač J. - 30. Huňka T. Diváci: 90.
Rozhodčí: Tomáš Polášek - Petr Pospíšil (laik), Radek Víceník (laik).
Částkov: Novotný R. - Zvonek J., Vlčnovský J., Pospíšil P., Olah L., Nguyen H. M., Martinec P., Krejčiřík M., Kameník J., Haveta P., Flekač J.
Trenér: Jiří Veselý.
Topolná: Rosík T. (82. Kačmar D.) - Vašťák R., Válek A., Rozsypálek P. (76. Blaho C.), Pavlica A., Matoušek P., Kašný D. (57. Bartošek J.), Huňka T., Hoferek J., Foltýn J. (79. Zelinka M.), Foltýn Jan.
Trenér: Miroslav Stuchlík.
Začátek zápasu se vydařil hostujícímu týmu na jedničku. Ve 4., 18. a 22. minutě po rychlých únicích se dostali do vedení 0:3. Domácí se probudili až po této studené sprše a hrála se vyrovnaná hra na obou stranách. Po poločase Topolná úplně vypla a Částkov se začal čím dál víc tlačit do útoku. Poklidný zápas se změnil až v 80. minutě, kdy se proměnil v gólové hody. Když Válek dávál na 0:5, zdálo se být rozhodnuto, ale opak byl pravdou. Hostující trestuhodně v 81., v 85. a 88. minutě pustili domácí do gólových šancí a Částkov byl neomylný.
Nejlepší hráči: Jakub Vlčnovský - Petr Matoušek

Huštěnovice - Kostelany 2:3 (2:2)
Branky: 1. Puškáč L., 25. Střítecký M. - 20., 41. Dvouletý J., 47. Mojžíš Jo. ŽK: 15. Puškáč L., 78. Hruboš Z. - 38. Němec M., 80. Marek D., 90. Šimík D. Diváci: 80.
Rozhodčí: Václav Mahdal - Jaroslav Vávra (laik), Antonín Adamčík (laik).
Huštěnovice: Kulhavý D. - Vaverka A., Tománek D., Střítecký M., Straka P. (72. Hruboš Z.), Silný J., Silný F., Puškáč L. (88. Vašíčka M.), Petrželka J., Černý P., Adamík O.
Trenér: Pavel Černý.
Kostelany n. M.: Koryčánek V. - Vávra A. (46. Chmelař D.), Šimík D., Plevák L., Němec M. (84. Frühauf P.), Mojžíš Ju., Mojžíš Jo., Marek D., Horký L., Facalka R., Dvouletý J.
Trenér: Martin Vávra.
V bojovném utkání se domácí dostali hned v první minutě do vedení, kdy si na centr naběhl Puškáč a hlavou vsítil gól. Domácí byli aktivnější, ale hosté potrestali ve 20. minutě chybu domácí obrany, kdy si na centr naběhl Dvouletý a přízemní střelou vyrovnal. Domácí o 5. minut později stav navýšili, 2:1. Hosté se v 41. minutě se dočkali vyrovnání, kdy se trefil Dvouletý. Ve druhém poločase se hosté brzy ujali vedení, ve 47. minutě kopali přímý kop a Mojžíš z 20. metrů vymetl levou šibenici. Za zmínku stojí 68. minuta, kdy mohli domácí vyrovnat Petrželkou, který ovšem svou šanci nevyužil. Zbytek utkání si hosté z Kostelan pohlídali.
Nejlepší hráči: Lubomír Puškáč - Jakub Dvouletý

Kněžpole - Nedakonice B 3:0 (2:0)
Branky: 2. Flíbor T., 16. Palčík R., 69. Kašný R.
ŽK: 33. Flíbor T. - 80. Stanko J. Diváci: 100.
Rozhodčí: Zdeněk Martinák - Ladislav Lapčík (laik), Vojtěch Dobeš (laik).
Kněžpole: Hančík F. - Palčík R., Matoušek M., Hruboš P., Hruboš L., Haša M., Grebeníček P. (46. Kašný R.), Flíbor T. (76. Kozelek O.), Flíbor D. (86. Mazůrek A.), Brázdil O. (88. Ižo F.), Brázdil J.
Trenér: Filip Hančík.
Nedakonice B: Ondřej M. - Ventrča J, Stanko J., Slezák V., Rychtrmoc M. (66. Rokyta M.), Marek B., Lukůvka M. (75. Beránek V.), Lukašík D., Kučera M., Dvouletý D. (66. Náplava V.), Bouřa P. (66. Mareček P.).
Trenér: Jan Ondra.
Domácí měli raketový start a hned ve druhé minutě dali branku, o kterou se zasloužil Tomáš Flíbor. V 16. minutě zahrávali domácí rohový kop, nejvýše vyskočil Radim Palčík a hlavou překonal Ondřeje. Ve 20. minutě si na centr naběhl Lukůvka, ale těsně minul. V 60. minutě zahrozil opět Michal Lukůvka, tentokrát míč z jeho hlavy olízl břevno. O devět minut později domácí zahrávali trestný kop, tečovaný míč se dostal k zadní tyči, kde ho do branky potřetí usměrnil Radek Kašný. Zbytek utkání se už dohrál v poklidu, bez větších šancí.
Nejlepší hráči: Tomáš Flíbor - Michal Lukůvka

Mařatice - Mistřice 3:1 (3:0)
Branky: 21., 30. Šenk P., 8. Prekop D. - 85. Bilavčík M.
ŽK: 59. Prekop D. - 29. Šnajdar M., 60. Bilavčík J. Diváci: 120.
Rozhodčí: Pavel Králíček - Dalibor Jirásek (laik), Jiří Huňka (laik).
Mařatice: Kuriál R. - Zedek J., Vyorálek D., Tyl V. (75. Zbořil S.), Širůčka M., Šenk P. (65. Lukašík A.), Prekop D. (60. Kuchař R.), Mrva M., Lžičář M., Kubíček P., Bída L.
Trenér: Milan Surový.
Mistřice: Jurga M. - Špičák M., Šnajdar M. (46. Trojek L.), Lapčík V., Krupa J., Horňák M. (65. Sklenář P.), Engler I., Červinka M. (70. Janečka T.), Blaha J., Bilavčík M., Bilavčík J.
Trenér: Jaromír Vašek.
Domácí od začátku produkovali rychlý a technický fotbal. Ve 3. minutě se zastřeloval Šenk, rána šla těsně vedle. V 8. minutě z levé strany už zužitkoval centr Prekop, který se hlavou nemýlil. Ve 21. minutě vyslal ze šestnáctimetrové vzdálenosti Šenk střelu, která skončila za zády gólmana hostí, 2:0. Ve 30. minutě se znovu do listiny střelců zapsal Šenk 3:0. Druhý poločas domácí v domnění, že vedou 3:0, polevili a míč byl tak častěji na kopačkách hostů. V 85. minutě už snaha hostů byla korunována, nekompromisní střelou z malého vápna Bilavčíkem, který korigoval na 3:1. Domácí si za první půli tři body zasloužili.
Nejlepší hráči: Roman Kuriál - Milan Jurga

Tupesy - Polešovice 3:5 (2:1)
Branky: 12., 67. (p) Molek S., 38. Polášek B. - 48., 65. Koutný D., 60., 71. Březina P., 26. Černoch M. ŽK: 20. Polášek B., 77. Fránek M. - 45. Koutný D., 57. Černoch M., 61. Svoboda O., 67. Pavela M. Diváci: 100.
Rozhodčí: Jan Houdek - Jiří Vávra (laik), Jaroslav Bednařík (laik).
Tupesy: Polášek J. - Žaluda R., Šmatelka J., Polášek B. (64. Polášek P.), Molek S., Mikula F., Madzia D., Komínek J., Fránek M., Bureš R., Bílka J.
Trenér: Stanislav Travenec.
Polešovice: Pavela M. - Svoboda O. (64. Tringela J.), Martykán M., Kubiš M., Koutný D. (85. Stašek J.), Korvas R., Kordula T., Dvouletý L., Černoch M., Březina P., Běhávka J. (42. Hasoň D., 77. Mangl R.).
Trenér: Radek Svoboda.
Utkání začalo ve velkém tempu. Avšak z ojedinělého brejku domácí skórovali, když se prosadil Molek, který výstavní ranou trefil šibenici. Ve 38. minutě opět strhl vedení na domácí stranu Polášek, který hlavičkou skóroval na - 2:1. Ve 2. poločase hosté opět srovnali zásluhou Koutného, který se prezentoval výstavní ranou. V 60. minutě se hosté ujali vedení, když si Březina povodil celou domácí obranu. V 65. minutě hlavičkou zvýšil již na - 2:4 hostující Koutný. V 67. minutě domácí snížili na - 3:4 z pokutového kopu. V 71. minutě uzavřel skóre opět rychlý Březina, který vyškolil celou domácí obranu a překonal bezmocného brankáře.
Nejlepší hráči: Stanislav Molek - Pavel Březina

Vážany - Uh. Ostroh 1:6 (1:4)
Branky: 43. Pavlíček M. - 23. Procházka Z., 25. Šišpera F., 40. Smějsa V., 45. Jurčeka J., 83. Pavlas Z., 90. Nováček T. ŽK: 20. Pavlíček M., 52. Janík Z., 63. Kotek R., 75. Krys R. - 42. Kusák R., 73. Smějsa V. Diváci: 70.
Rozhodčí: Dalibor Hanák - Hynek Pavlíček (laik), Ondřej Žák (laik).
Vážany: Šoustek O. - Vaculík A. (75. Bernatík T.), Trlida M. (25. Jordán L.), Pavlíček M., Panasko K., Měšťánek R., Krys R., Kotek R., Janík Z., Gotwald J., Bilík M.
Trenér: David Sklenka.
Uh. Ostroh: Čagánek R. - Šišpera F., Smějsa V., Procházka Z. (82. Blažek J.), Nováček T., Mrkva T. (58. Kovařík F.), Lopata M., Kusák R., Jurčeka J., Durna M. (79. Pavlas Z.), Čápek J.
Trenér: Luděk Jurčeka.
Ve Vážanech začal zápas ve velkém tempu, když v prvních patnácti minutách si obě mužstva vypracovala po dvou tutovkách, avšak skóre se měnilo až ve 23. minutě, kdy Procházka prostřelil Šoustka. Za dvě minuty jej napodobil Šišpera. Na 0:3 upravoval po kolmici za obranu Smějsa ve 40. minutě. Ve 43. minutě zahrával Pavlíček penaltu, kterou bezpečně proměnil v jediný úspěch domácích. Poločasový stav završil ve 45. minutě Jurčeka po chybě obrany. Druhý poločas se dohrával pouze z povinnosti, hosté přidali dvě branky, a to v 83. minutě Pavlasem a v 90. minutě Nováčkem.
Nejlepší hráči: Ondřej Šoustek - Radek Čagánek