Velcr, Cigoš a Zelinka zkouší štěstí u Olšavy

Slovácko Sport 21 / 01 / 2015

Divizní fotbalisté ČSK Uherský Brod, které v jarních odvetách čeká tuhý boj o záchranu, si hned na konci prvního týdne zimní přípravy „střihli“ přátelský zápas s druholigovým Třincem (1:1). Třetiligová záloha Slovácka si pohrála s Nemšovou.
I když měli Severomoravané jasnou optickou převahu, v šestnáctce byli poměrně bezradní a nakonec se prosadili jen jednou. Cennou plichtu domácích zařídil v 83. minutě Jaroněk, který zakončil rychlý brejk dva na jednoho. Výsledek 1:1 je pro svěřence Františka Ondrůška určitě povzbuzením do další přípravy. V sestavě Uh. Brodu se objevily tři nové tváře, které u Olšavy bojují o divizní dres - Miroslav Velcr ze Zlechova, Michal Cigoš z Nedakonic a Adam Zelinka ze Starého Města, který naposledy působil v Boršicích a Rakousku.
UH. BROD: Ondrůšek (30. Jiří Pochylý, 60. Holomek) - Dvořák, M. David (46. Nevařil), M. Pochylý (46. Man), Mančík (46. Vrága), Cigoš (46. Velcr), Šálek, R. David, Jan Pochylý (46. Jaroněk), Hruboš, Zelinka.
Záloha 1.FC Slovácko si k prvnímu přátelskému střetnutí pozvala slovenskou Nemšovou (hraje 3. ligu) a soupeře příliš nešetřila. Hlavně v první půli byli domácí produktivní, po změně stran se už hra většinou odehrávala ve středu hřiště. Branky: Machač 2, Rusňák 2, Holek, Haša.
Fotbalisté Slovácka U16 porazili po bezbrankovém poločase Vlčnov, podzimního lídra I.B třídy, 3:0. Branky: Hrabina 2, Řihák.

autor: sal, sch