Velká cena pro Jansku

Osvětimany Sport 26 / 10 / 2009

Seriál šachových Velkých cen mládeže zvedl tradičně oponu v Osvětimanech. Až na jednu výjimku obsadili všechna medailová místa v obou kategoriích borci z Uherskohradišťska, byť se do bojů zapojili i vyslanci Veselí nad Moravou, Kyjova, Zlína a premiérově i zástupci slovenské Modranky-Trnavy.
V mladší kategorii, v níž bojovalo šestatřicet šachistů, se radoval Marek Jagoš z Kyjova, který na druhé místo odsunul Jana Nekardu ze Starého Města, byť měli oba šest bodů. Třetí skončil Michal Mašíček z Kunovic a čtvrtá nejlepší dívka Erika Náplavová z pořadatelského oddílu. Zbylé pořadí regionálních šachistů v Top Ten: 5. Jakub Plášek (Bojkovice), 6. Tomáš Fridrich (Kunovice), 7. Ondřej Vašek (Osvětimany).
Starší kategorii jasně kraloval první nasazený Petr Janska z Boršic, který neměl konkurenci. Druhý byl Matěj Hrabal ze Starého Města a třetí pak domácí Lenka Blechová, nejlepší dívka devětadvacetičlenného startovního pole. Zbylé pořadí regionálních šachistů v Top Ten: 5. Martin Hromada (Kunovice), 6. Lukáš Náplava (Osvětimany), 7. Daniel Jelínek (Boršice), 8. Jan Skalka (Veselí), 9. Petr Vybíral, 10. Adam Horehleď (oba Staré Město).