Velké ceně kralují Vésky

Slovácko Sport 03 / 06 / 2022

Seriál Velké ceny Uherskohradišťska v požárním útoku pokračoval druhým dílem v Jarošově, kde byl na programu už šestý ročník závodu o Pohár SDH Jarošov. Z vítězství se radovaly Zahnašovice, z regionálních týmů byly na třetím místě nejlepší Vésky B, průběžný lídr soutěže.

Hasiči ze Zahnašovic sice předvedli parádní útok, když jej zvládli za 16,79 sekund, ale stejně jako druhý Velký Ořechov C se nepřihlásili do Velké ceny Uherskohradišťska. „O cennou trofej bojuje deset týmů, na Jaktářích se však představilo jen osm, chyběly Mistřice a Míkovice,“ informoval Martin Schön, jeden z organizátorů.

O Pohár SDH Jarošov usilovalo 16 mužských a 6 ženských družstev, nad hlavou jej zvedly Zahnašovice a Bílovice. Patnáct bodů do seriálu Velké ceny si mezi muži stejně jako při premiéře v Bojkovicích připsaly Vésky B.

Zrcadlo výsledků, Jarošov - muži: 1. Zahnašovice (KM) 16,79 s., 2. Velký Ořechov C (ZL) 16,90 s., 3. Vésky B 17,01 s.,… 6. Salaš 18,83 s., ženy: 1. Bílovice 16,96 s., 2. Bojkovice 17,33 s., 3. Hradčovice 17,70 s. Průběžné pořadí VC po 2 z 12 závodů, muži: 1. Vésky B 30, 2. Svatobořice (HO) 24, 3. Tupesy 14, 4. Mistřice 10, 5. Salaš 10.