Veselankám se finále vzdaluje

Sport 03 / 05 / 2011

Semifinále se stěhuje do Veselí za stavu 2:0 pro Zlín

Úvodními dvěma zápasy rozehrály házenkářky Veselí semifinálovou sérii se Zlínem. Oba duely měly společného jmenovatele, Veselanky byly favoritovi, posílenému právě na Veselí dvěma reprezentantkami Hrbkovou a Adámkovou, velmi vyrovnaným soupeřem a prohrály až v samotných závěrech zápasů.
Zlín - Veselí 23:22 (10:10)
První semifinálový zápas mezi tradičními rivaly nabídl divákům špičkovou ženskou házenou, ve které nebylo až do posledních sekund zřejmé, kdo v utkání nakonec zvítězí. Oba týmy se střídaly ve vedení do stavu 6:6, poté se domácím podařilo udělat tříbrankovou šňůru a odskočit na 9:6. Drtivý nápor Veselanek v závěru poločasu však přinesl dokonalý obrat (9:10), na což dokázala reagovat před odchodem do šaten už jen kanonýrka Poznarová. Po změně stran se Zlínu podařilo získat vedení 23:19 a zdálo se rozhodnuto. Hostující celek však opět předvedl drtivý finiš a snížil až na 23:22, když jej zbrzdilo jen dvouminutové vyloučení Kočí tři minuty před koncem.  „Škoda že jsme neměli víc času, věřím, že bychom dokázali vyrovnat,“ litoval po zápase trenér Veselí Peter Sabadka.
Veselí: Černá, Zvoničová, Benedíková - Romanová, Kratochvílová, Drotárová 5, Jandásková, Viniatynská 1, Tomečková 3/1, Chmelařová 2, Fleková 5/3, Kočí 2, Súkenníková 4. Nejvíc branek Zlína: Salčáková 6, Hrbková 6, Poznarová 5/2. Sedmičky: 6/2:5/4. Vyloučení: 1:3. Rozhodčí: Baďura, Ondogrecula. Diváci: 350. (stav série 1:0)
Zlín - Veselí 24:22 (13:11)
Po vyrovnaném sobotním zápase se všeobecně očekávalo, že tým Zlína plný reprezentantek bude mít nad družstvem Veselí, jehož základní osu tvoří hráčky starší 35 let, fyzickou převahu, a to tím spíše, že domácí celek poslal na palubovku již od úvodních minut odpočatou další reprezentantku České republiky Michaelu Budayovou. Úvod zápasu jako by těmto prognózám dával za pravdu a Zlín se ujal vedení 3:0. Od tohoto okamžiku však hostující tým hru plně srovnal a ve druhé půli dokonce dokázal otočit až na 14:17. V závěru nakonec vyhrál šťastnější celek. „Dnes určitě neprohrál slabší soupeř. Děvčatům chci poděkovat za to, že odvedla maximální výkon, a věřím, že sérii dovedeme až k pátému utkání,“ řekl po utkání trenér Veselí Sabadka.
Veselí: Černá, Zvoničová, Benedíková - Romanová, Kratochvílová, Drotárová 3, Jandásková, Vinklárková, Viniatynská 2, Tomečková 1, Chmelařová 3, Fleková 6/3, Kočí 4, Súkenníková 3. Sedmičky: 4/1:4/3. Vyloučení: 1:3. Rozhodčí: Mandák, Rudinský. Diváci: 620.
(stav série 2:0)