Veselanky bez problémů udržely Interligu

Veselí nad Moravou Sport 20 / 05 / 2014

Házenkářky Veselí nad Moravou zůstávají interligové. I v příští sezoně mají jisté místo mezi česko-slovenskou elitou. Bez sebemenších problémů totiž zvládly play out s Jindřichovým Hradcem, který porazily 3:0 na zápasy.
Jindřichův Hradec - Veselí n/M. 15:20
Jen tři zápasy potřebovaly k obhájení účasti mezi elitou Veselanky. Po dvou vítězstvích v hodonínské sportovní hale (31:18, 23:20) vyhrály i na jihu Čech.
Soupeřkám prakticky nedaly žádnou šanci a rozhodly o třetím vítězství už v úvodu zápasu, kdy vedly po 16 minutách 7:0. Jihočešky se potom sice herně zvedly, ale ani jednou neprohrávaly menším než čtyřbrankovým rozdílem. Trenér Jozef Hanták dal příležitost hlavně mladým hráčkám, které doplnily zkušené duo Tomečková, Viniatynská. „Holky hrály dobře, takže nebyl důvod, aby nastoupily Chrenková se Štetákovou,“ uvedl sportovní ředitel klubu Vlastimil Procházka. Čtyřmi brankami se rozloučila s veselskou házenou Angelina Viniatynská, která se chce věnovat mateřským povinnostem. Spoluhráčky se s ní rozloučily hoblem. Sedmičky 3/2:5/3, vyloučení 3:5. Poločas 5:11
VESELÍ: Nejezchlebová - Šustková 4, Varjassiová, Chrenková, Bačíková 3, Jandásková 1, Slováková, Vinklárková 1, Viniatynská 4, Tomečková 7/3, Hvostáľová, Štětáková.