Veselanky bodovaly jen napůl

Veselí nad Moravou Sport 28 / 03 / 2011

Dva naprosto rozdílné zápasy odehrály interligové házenkářky Veselí nad Moravou. Zatímco v Porubě jasně dominovaly, ve Zlíně vydržely jen poločas a odjížděly domů s debaklem.
Zlín - Veselí 29:20 (13:9)
Veselanky nezachytily vstup do utkání a již po 4 minutách prohrávaly 4:1. Poté se však slovácký klub zklidnil a když navíc Černá zavřela svou svatyni, Veselí otočilo na 4:6. V době náporu hostujícího celku se však pokazila časomíra a v nucené pauze se otřesený domácí celek vzpamatoval, vyrovnal hru a dokonce otočil i skóre. Po změně stran pokračoval vyrovnaný průběh až do 36. minuty (15:13). Následujících dvanáct minut však bylo pro Veselí jako ze zlého snu. Zlínu se dařilo prakticky vše, na co sáhl, a naopak hra Veselí působila značně kostrbatě. Výsledkem byl stav 23:14, čímž bylo utkání rozhodnuto. V domácím dresu na sebe upozornila kanonýrka Poznarová a hlavně Mahďáková v brance, z celku Veselí snese přísné měřítko pouze Súkenníková.
Veselí: Černá, Zvoničová, Benedíková - Kratochvílová 1, Drotárová, Jandásková, Viniatinská 1, Tomečková 2/1, Chmelařová 1, Fleková 4/1, Súkenníková 6, Kočí 5, Korniichuk, Romanová. Sedmičky: 6/5:4/2. Vyloučení: 1:2. Rozhodčí: Baďura, Ondogrecula (oba SK). Diváci: 310.
Poruba - Veselí 29:34 (14:17)
Veselanky odehrály v Porubě, na palubovce nováčka soutěže, vyrovnaný zápas pouze v úvodních sedmi minutách utkání. Poté již slovácký klub začal na hřišti jasně dávat najevo, že není v popředí tabulky náhodou, a začal si postupně vytvářet náskok.
Rozhodnuto bylo prakticky již dvacet minut před koncem, kdy Veselanky vedly osmibrankovým rozdílem a svou výhru si v poklidu pohlídaly až do konce. Střelecky vynikala na postavenou obranu Lenka Fleková, z rychlých brejků trestaly Tereza Chmelařová se Súkenníkovou. Tradičně tým podržela brankařka Lenka Černá.
„Děvčata zahrála velmi disciplinovaně a svou hrou si vytvořila až devítibrankový náskok. Přibrzdilo nás až dvojnásobné oslabení v samotném závěru utkání, ale i tak musím hráčky za výkon pochválit,“ řekl po zápase trenér Veselí Peter Sabadka. Sedmičky 4/3:4/3, vyloučení 4:4, rozhodčí Gabriš, Macko (oba SK), 200 diváků.
VESELÍ: Černá, Zvoničová, Benedíková - Kratochvílová 1, Drotárová 6, Jandásková, Viniatinská 1, Tomečková 3/2, Chmelařová 9, Fleková 8/1, Súkenníková 5, Kočí 1, Korniichuk, Romanová.