Veselanky čeká Lubin, na který nemají dobré vzpomínky

Veselanky čeká Lubin, na který nemají dobré vzpomínky
Sport 21 / 10 / 2011

Čtrnáctinásobného polského šampiona Zaglebii Lubin vylosoval direktoriát Evropské házenkářské federace za soupeře interligovým házenkářkám Veselí nad Moravou pro třetí kolo Poháru PVP. První zápas odehrají 5. nebo 6. listopadu v Polsku, odveta o týden později v Hodoníně.
„Polky patří do širší evropské špičky, jsou favoritky. Ale jsme rádi, že už aspoň nemusíme cestovat do Makedonie,“ uvedl krátce po losu veselský trenér Peter Sabadka, který má před polským šampionem respekt. Veselanky se totiž před rokem se Zaglebií utkaly na turnaji v Hodoníně a utrpěly nejvyšší porážku posledních let 40:18.
Polky v nejvyšší domácí soutěži zatím neztratily ani bod a po čtyřech odehraných kolech se pyšní skóre 160:80! Jasně tak ukazují, že si na své konto chtějí připsat už patnáctý mistrovský titul v historii a pátý v řadě. Hráčky Lubinu tvoří podstatnou část polské reprezentace, která je doplněná o hráčky z Francie, Chorvatska a Běloruska.
Polky, stejně jako házenkářky ze Slovácka, vypadly ve druhé fázi Ligy mistryň, když nestačily na mistryně Německa z Buxtehuderu 26:27, i když v poločase vedly 13:11.

autor: HYNEK ZDENĚK

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace