Veselanky cítí křivdu a asi podají protest!

Veselí nad Moravou Sport 18 / 10 / 2010

S hodně emotivními dojmy se z Bánovců vrátily veselské interligové házenkářky. Místo dvou bodů si domů přivezly dvě červené karty a pocit křivdy. Představitelé klubu nyní rozebírají videozáznam a zvažují odeslání oficiálního protestu proti výkonu sudích, proti bánovské časomíře i oficiálnímu zápisu utkání!
Bánovce – Veselí 28:25 (14:8)
Veselankám se první poločas příliš nepovedl. Tým sice nepůsobil horším herním dojmem, ale v zakončení celkem pětkrát nastřelil tyč, což aktivně domácí hráčky dokázaly vždy trestat rychlých brejkem. Po změně stran Veselí přidalo, ale přibrzdilo jej vyloučení Chmelařové, což znamenalo dvojnásobné oslabení. „V okamžiku, kdy na světelné tabuli zhasl trest pro jednu z nich a naskočila do hřiště, bylo utkání okamžitě přerušeno s tím, že ještě neměla naskočit do hry, musela se vrátit na trestnou lavici a navíc jsme dostali další dvouminutový trest,“ uvedl vedoucí týmu Vlastimil Procházka, který zpochybnil i zápis utkání: „Máme tam uvedeno 8 vyloučení, ale měli jsme jich určitě víc.“
Devět minut před koncem vedly Bánovce 23:16 a zdálo se být rozhodnuto, Veselanky však zavelely k drtivému finiši a během tří minut snížily na 23:21. „Pak však byla naprosto nesmyslně vyloučena Kočí a trenér proto na rozhodčího zavolal: Za co? Co pískáš? A dostal červenou kartu ...“ doplnil Procházka. V době největšího náporu tak Veselí opět hrálo v oslabení 4:6 a na zvrat již nemělo.
Sedmičky 4/3:5/4, vyloučení 3:8, ČK: Chmelařová, Sabadka, rozhodčí Brunovský, Čanda, 400 diváků.
VESELÍ: Černá, Zvoničová - Kratochvílová, Drotárová 4, Korniichuk 1, Jandásková, Viniatynská, Tomečková 5/4, Chmelařová 4, Fleková 5, Kočí 2, Súkenníková 4, Štěrbová.