Veselanky konečně bodovaly

Praha Sport 01 / 02 / 2012

První interligové body v letošním roce vybojovaly házenkářky z Veselí nad Moravou. V repríze loňského boje o mistra České republiky porazily Slavii Praha na její palubovce.
Slavia Praha - Veselí n/M. 20:21
Veselanky sehrály v Praze mimořádně těžké utkání, v němž se domácí celek snažil uchovat si naději na postup do play - off, které se mu díky špatnému podzimu hodně vzdálilo. Veselanky si naopak v letošním připsaly již dvě porážky a potřebovaly tedy již také nutně bodovat. Diváci tak viděli vyrovnaný zápas, v němž vynikaly obě obrany a za nimi brankářky Satrapová (Slavia) a Černá (Veselí). V první dvacetiminutovce měla mírně navrch Slavia, ale šest minut před koncem poločasu byl srovnaný stav 8:8. Pak přišly velké okamžiky veselské pivotky Viniatynské, která vstřelila tři branky v řadě, a hostující tým tak získal vedení 8:11. Slavia pak dokázala do sirény už jen snížit na 10:11. Hned v úvodu druhé půle se ukrajinská pivotka ve veselských službách trefila opět a Veselí vedlo 10:12. Dvě následná vyloučení hostujících hráček ovšem úplně otupila hostující ostří a Slavia otočila až na 15:12. Veselanky zahájily stíhací jízdu a šest minut před koncem bylo srovnáno na 18:18. Následné tři minuty rozhodly o výsledku. Súkenníková s Chmelařovou se postaraly o tři branky v řadě, a tak v 57. minutě bylo v podstatě rozhodnuto. Domácí celek se ještě snažil o korekci a vteřinu před koncem snížil na jednobrankový rozdíl, ale to bylo vše. Veselí tak vyhrálo od zranění Flekové svůj první zápas.
Poločas: 10:11.
Veselí nad Moravou: Černá, Zvoničová, Benedíková – Rajnohová 4/1, Drotárová 2, Jandásková, Jagošová, Vinklárková, Viniatynská 4, Tomečková, Chmelařová 6, Kočí, Súkenníková 5/1. Vyloučení: 4:4. Sedmičky: 3/3:4/2. Rozhodčí: B. Frieser, L. Frieser. Diváci: 100.