Veselanky kralují Češkám

Veselí nad Moravou Sport 18 / 11 / 2014

Interligové házenkářky Veselí nad Moravou se s fanoušky rozloučily stylově. V letošní domácí derniéře si bez problémů poradily s Pískem a poskočily na druhé místo tabulky za vedoucí Michalovce.
Veselí n/M. - Písek 31:20
Veselanky hnané dopředu hned od úvodních minut slušně zaplněnou sportovní halou vedly už v 7. minutě 6:0. Pak si hostující kouč vzal oddechový čas, což domácí celek přibrzdilo. „Náskok nás ukolébal a trochu jsme polevili. Naštěstí se holky rychle oklepaly a odehrály zbytek utkání velmi dobře v obraně i v útoku,“ pochválil své svěřenky veselský kouč Luboš Hudák, který tak od hráček dostal dárek k 46. narozeninám. Jihočešky se nejvíce dotáhly ve 22. minutě, kdy byl stav 11:9, pak ale domácí hráčky opět zabraly a vypracovaly si až desetibrankový náskok, který si pohlídaly až do závěrečných minut.
Hvězdou utkání byla mladičká Jana Šustková. Teprve šestnáctiletá spojka Veselí, která je nejmladší hráčkou Interligy, si otevřela proti Písku střelnici a vybojovala i několik míčů v obraně. Na házenkářky Veselí čeká letos už jen jedno utkání, a to v pátek v Olomouci. Sedmičky 3/3:2/2, vyloučení 2:4, 360 diváků. Poločas 17:11.
VESELÍ: Stojarová, Nejezchlebová, Lekešová - Varjassiová 3, Vysloužilová 4, Jandásková 4, Lukšíková, Slováková 2, Vinklárková 2, Šustková 8/1, Vargová 7/2, Štetáková 1.