Veselanky na cestách nezaváhaly

Sport 06 / 02 / 2012

Interligové házenkářky Veselí nad Moravou se vrátily na vítěznou vlnu. Po dvou porážkách si v týdnu za opasek pověsily skalp Sence i Jindřichova Hradce a v tabulce poskočily na stříbrnou pozici.
Senec - Veselí n/M. 21:33
Po nedělní výhře na Slavii se Veselí představilo  v Petrželce a roli favorita beze zbytku splnilo. Když Senice, okupující spodní patra tabulky, prohrávala v prvním poločase až o 12 branek, bylo rozhodnuto. Kouč Veselanek Peter Sabadka proto na palubovku poslal všechny hráčky, které s sebou přivezl, a trochu nechat odpočinout opory. Sedmičky 9/5:6/6, vyloučení 2:5, ČK Vinklárková. Poločas 9:17.
VESELÍ: Černá, Zvoničová - Rajnohová 5, Jandásková 1, Vinklárková, Viniatynská, Drotárová 8, Tomečková 8/6, Chmelářová 6, Kočí 2, Súkenníková 3.

J. Hradec - Veselí n/M. 24:26
O mnoho složitější duel odehrály Veselanky na jihu Čech. Třebaže narazily na nejslabšího účastníka české části Interligy, doma je velmi nebezpečný. Přesvědčily se o tom třeba házenkářky Mostu, které na jihu Čech prohrály, i Olomouc, která vyválčila jen nejtěsnější výhru. Domácí celek byl v úvodu utkání s Veselím lepším týmem a vedl 5:2. O obrat se postarala čtyřbrankovou šňůrou dvojice Chmelařová, Kočí. Přesto diváci viděli vyrovnaný zápas po celý první poločas. Přetahovaná o každou branku pokračovala i po změně stran. O výhře rozhodly hráčky Veselí až v poslední čtvrthodině zápasu, kdy získaly pětibrankový náskok. Sedmičky 11/7:5/4, vyloučení 4:4. Poločas: 12:13
VESELÍ: Černá, Zvoničová, Benedíková - Rajnohová 4, Jandásková, Vinklárková, Viniatynská 1, Drotárová 4, Tomečková 6/4, Chmelářová 4, Kočí 3, Súkenníková 4, Kratochvílová.

autor: HYNEK ZDENĚK