Veselanky nezvládly finiš

Veselí nad Moravou Sport 31 / 01 / 2011

Velmi blízko k dalším dvěma interligovým bodům byly házenkářky Veselí nad Moravou při utkání v Šaľe. Velkou část totiž vedly a vypadalo to, že si pojistí třetí místo v tabulce. Závěr však vůbec nezvládly, a poprvé v novém roce se soupeřkám poklonily.
Šaľa - Veselí 27:24 (11:13)
Veselanky měly na palubovce souseda v tabulce (před zápasem byla Šaľa čtvrtá) vynikající nástup. Než se domácí celek stačil vůbec vzpamatovat, tak mu rychlá veselská křídla Chmelařová se Súkenníkovou zasadila několik tvrdých direktů a na tabuli svítilo pro hostující celek líbivé skóre 1:6. Pak se však čtyřikrát v řadě nepovedl veselskému týmu pokus o rychlý útok, k míči se dostaly domácí hráčky a chyby začaly trestat. Výsledkem bylo srovnání stavu na 8:8 a začínalo se v podstatě opět od začátku.
„Škoda těch chyb v zakládání útoků, protože v té fázi jsme mohli odskočit ještě více a možná by to rozhodlo i zápas,“ zalitoval trenér Veselí Peter Sabadka. Veselanky dotažení skóre přesto nepoložilo a ještě do poločasu získaly dvoubrankové vedení.
Po změně stran to vypadalo jakoby si domácí brankařka Grandtnerová nasadila neviditelné magnetické rukavice přitahující nevysvětlitelnou silou míče směřující na její bránu. „Udělali jsme z ní hvězdu. Přitom nás domácí ničím nepřekvapili,“ řekl zklamaně Sabadka. Ještě deset minut před koncem drželo Veselí přijatelný stav, ale závěr mimořádně kvalitního zápasu již nezvládlo, a tak oba body zůstaly na Slovensku.
VESELÍ: Černá, Zvoničová, Benedíková – Jagošová, Drotárová 2, Korniichuk, Jandásková, Vinklárková, Viniatynská 1, Tomečková 5/3, Chmelařová 4, Fleková 6/3, Kočí 2, Súkenníková 3. Nejvíce branek Šaľa: Szarková 8/3, Vidiečanová 6. Bérešová 4. Sedmičky: 4/3:7/6. Vyloučení: 7:4. Rozhodčí: Rudinský, Mandák. Diváci: 500.