Veselanky opět do finále

Veselí nad Moravou Sport 28 / 12 / 2011

Házenkářky Veselí se o cennou trofej poperou s Porubou

Interligové házenkářky Veselí nad Moravou postoupily počtvrté za sebou do finále Českého poháru! V semifinálové bitvě vyřadily Olomouc a před televizními kamerami se opět střetnou s Porubou, kterou porazily v posledním předvánočním kole česko-slovenské soutěže.

Olomouc - Veselí 16:20
Veselanky, které koučovala brankářka Lenka Černá (více na str. 14), vstoupily do utkání velmi aktivní hrou a v 17. minutě vedly už 2:9. Hanačky pak přidaly v obraně a když se jim rozchytala i brankářka Raníková, výsledkem byl brankově chudý poločas. Po změně stran se Olomouci podařilo snížit až na 11:12, ale víc už postupové ambice Veselí neohrozila.
Fleková se Súkenníkovou opět pozvedly střeleckou produktivitu a slovácký celek měl rázem k dobru opět pětibrankový náskok. Vítězství si pak Veselanky v poklidu pohlídaly, když jim výtečně zachytala Darina Zvoničová. Sedmičky 4:4, vyloučení 4:4. Rozhodčí: Králíček, Letev, 180 diváků. Poločas: 8:12
Ve druhém moravském semifinále zvítězila Poruba doma nad Zlínem 29:26. Vítězové se utkají ve finále, které se uskuteční 29. prosince v Lovosicích. Zápas začíná v 18 hodin a přímým přenosem jej vysílá kanál ČT4 Sport.
VESELÍ: Zvoničová, Benedíková - Rajnohová 2, Kratochvílová, Drotárová 2, Jandásková, Viniatynská, Tomečková 1, Chmelařová 2, Fleková 6/4, Kočí 1, Súkenníková 4, Nevařilová 2.

autor: HYNEK ZDENĚK