Veselanky podruhé získaly Český pohár!

Sport 03 / 01 / 2012

Parádní tečku za rokem 2011 udělaly interligové házenkářky Veselí nad Moravou. Před kamerami České televize porazily ve finále Českého poháru Porubu a po dvou letech opět zvedly nad hlavu druhou nejcennější trofej.
Veselí n/M.  - Poruba 27:24
Veselanky mají za sebou nejlepší podzim v historii klubu. Po úspěšné pouti v evropských pohárech a výšlapu na čelo společné česko-slovenské soutěže dokázaly vyhrát i Český pohár.
„Odehráli jsme výtečný poločas, kdy jsme oslnili hlavně výbornou přechodovou fází. Bylo vidět, že děvčata mají chuť hrát,“ uvedl Peter Sabadka, kouč Veselí, který dal po změně stran šanci i několika hráčkám z lavičky. Jeho svěřenky s vědomím vysokého náskoku však začaly hrát až příliš profesorsky, čehož Poruba využila k postupnému snižování náskoku. Třináct minut před koncem vedlo Veselí stále ještě jednoznačně 23:17 a hrálo přesilovku. Tu však vůbec nezvládlo, prohrálo ji 0:3, což rozlítilo i jinak klidného Sabadku. Veselanky jeho slova zdravě nakopla, nasadily k pětibrankovému trháku a v závěru  si už vítězství pohlídaly. „Z vítězství máme velkou radost, kterou nám ovšem kalí obava ze zranění Rajnohové. Zatím to nevypadá vůbec dobře, uvidíme, co ukáže speciální vyšetření,“ doplnil k oslavám Sabadka. Sedmičky: 4/4:8/5, vyloučení 2:3. Rozhodčí: Macho, Hájek, 300 diváků. Poločas 19:10.
VESELÍ: Černá, Zvoničová, Benedíková - Rajnohová 3, Kratochvílová, Drotárová 3, Jandásková, Viniatynská, Tomečková 2, Chmelařová 2, Fleková 9/4, Kočí 1, Súkenníková 3, Nevařilová 4.