Veselanky poprvé klopýtly

Sport 24 / 11 / 2011

Interligové házenkářky Veselí potvrdily, že jim ve Zlíně pšenka nekvete

Na svého prvního přemožitele v letošním ročníku Interligy narazily v neděli veselské interligové házenkářky ve Zlíně. Domácí celek tak potvrdil, že ve své hale to na Veselí umí. V loňské sezóně doma vyhrál 3 ze čtyř vzájemných zápasů.

Zlín - Veselí n/M. 27:21
Zlín nastoupil v téměř kompletní sestavě, kde snad jediným překvapením bylo zařazení brankařky Dederlové mezi tyče domácí svatyně. Od počátku utkání viděli diváci dramatickou a pohlednou hru, v níž měly mírně navrch Zlíňanky tažené dvojící Poznarová - Štěrbová.
„Bohužel se nám nepodařilo hrát to, co jsem si naplánovali. Nepředváděli jsme tak agresivní herní styl jako na Slavii a navíc nám dělala problémy Dederlová v domácí brance,“ uvedl kouč Veselí Peter Sabadka.
Veselský prapor držela zpočátku Súkenníková s Nevařilovou, a tak se domácím nedařilo vytvořit náskok, který by byl pro další vývoj zápasu rozhodující.
Po změně stran se Zlínu podařilo odskočit až na čtyřbrankový rozdíl a zdálo se, že je rozhodnuto. Hostující celek však zabojoval a přibližně čtvrt hodiny před koncem zápasu vyrovnal na 20:20. „V ten okamžik jsme byli na koni a vypadalo to, že bychom mohli převzít iniciativu, ale několikrát jsme nastřelili tyč a hráčky to zlomilo,“ přiznal po utkání kouč hostujícího celku. Dvě minuty před koncem svítil na tabuli stav 24:21 a bylo rozhodnuto. Poslední dvě minuty se staly již exhibicí domácích, které tak vyhrály nakonec až nečekaně vysokým rozdílem. Sedmičky: 6/6:5/4. Vyloučení: 4:3. Rozhodčí: Novotný, Samek. Diváci: 350. Poločas: 14:12
VESELÍ: Zvoničová, Černá, Benedíková - Kočí 1, Rajnohová 4, Kratochvílová, Súkenníková 4/2, Fleková 3/2, Nevařilová 4, Viniatynská, Vinklárková, Tomečková 2, Jandásková, Jagošová, Drotárová 1, Chmelařová 2.

autor: HYNEK ZDENĚK