Veselanky potrápily olympijské vítězky!

Veselí nad Moravou Sport 20 / 09 / 2011

Letošní pouť házenkářských mistryň České republiky z Veselí nad Moravou skončila v Makedonii, kde slovácké hráčky podlehly norskému Byasenu. S týmem, který patří mezi nejlepší v Evropě, odehrály Veselanky plně vyrovnaný zápas a rozdíl ve skóre narostl až v samém závěru utkání.
Byasen - Veselí nad Moravou 27:22 (13:14)
Pět olympijských vítězek nastoupilo v dresu norského vicemistra (Norsko má díky vysokému koeficientu 2 týmy v Lize mistryň - pozn. redakce), a přesto vysoce favorizovaný celek od počátku utkání tahal za kratší konec. Veselanky totiž vstoupily do utkání nebojácně a byly neustále ve vedení, a to přesto, že si již v 5. minutě zápasu podvrtla kotník jejich elitní kanonýrka Drotárová, která musela ze zápasu odstoupit. Slovácký celek vedl krátce před koncem poločasu 12:9 a norský kouč si musel vybrat oddechový čas. Po vyhraném poločase se oba týmy tahaly o každou branku, přičemž Veselí doplácelo na vysoký počet vyloučených hráček. Sedm minut před koncem vedly Norky 22:20 a čekal se vyrovnaný závěr. Celé poslední čtyři minuty však odehrál slovácký celek v oslabení, a tak kouč Sabadka pustil na hřiště i hráčky širšího kádru. „Dal jsem jim možnost vychutnat si atmosféru takto významného zápasu, prohráli jsme se ctí,“ uvedl po utkání Sabadka.
Veselí: Černá, Zvoničová, Benedíková - Chmelařová  1, Fleková 4, Kočí 2,  Súkenniková 6, Drotárová 2, Nevařilová,  Rajnohová 3, Tomečková 3, Kratochvilová  1, Jandásková, Vinklárková,  Jagošová.
Rozhodčí: Joanna  Brehmer a Agnieszka  Skowronek (obě Polsko). Sedmimetrové  hody: 6/3:6/6. Vyloučení: 7:2. Diváci: 300.
Ve druhém utkání vyhrál Metalurg Skopje (Mak.) nad španělským velkoklubem Prestigio Elda 27:22 (14:9).
Veselí nad Moravou - Elda Prestigio 20:21 (12:8)
V posledním utkání Ligy mistryň, které se hrálo v neděli navečer, šlo Veselankám nejen o prestiž, ale také o nasazení do poháru PVP, vítěz totiž postupoval do 3. kola, zatímco poražený celek do 2. kola. Slovácké házenkářky diktovaly tempo hry až do pětatřicáté minuty. Poté se Španělkám podařilo otočit skóre ze 14:11 na 14:16 a Veselí dohrávalo bez dvojice vyloučených hráček Tomečkové a Flekové. Rozhodující branka padla dvě sekundy před koncem.
Veselanky se tak kvůli porážce se španělským velkoklubem utkají ve 2. kole s makedonským Prilepem.
Veselí: Černá, Zvoničová, Benedíková - Chmelařová 2, Fleková 3, Kočí 1, Súkenniková 4, Nevařilová 2, Rajnohová 5, Tomečková, Kratochvilová, Jandásková, Vinklárková,  Jagošová.

autor: HYNEK ZDENĚK