Veselanky přezimují v čele

Veselí nad Moravou Sport 22 / 12 / 2011

Házenkářky zakončily parádní podzim debaklem Poruby

Nejúspěšnější půlsezonu v klubové historii mají za sebou interligové házenkářky Veselí nad Moravou. V podzimní derniéře rozstřílely Porubu  a tabulku soutěže vedou s dvoubodovým náskokem před Šaľou.

Veselí - Poruba 34:24
Veselanky začaly pěkně od podlahy a soupeřkám umožnily držet jedno až dvoubrankovou ztrátu pouze deset minut. V dalším průběhu už kráčely jednoznačně za vítězstvím, o které se měrou vrchovatou zasloužila nestárnoucí brankářská legenda Lenka Černá.
„Hráčky zaslouží pochvalu za obrovskou vůli po vítězství. I když jsme neměli příliš času na přípravu, měli jsme zápas plně pod kontrolou. A chvílemi to připomínalo až exhibici,“ nešetřil chválou Peter Sabadka, kouč Veselí.
Jeho ovečky v průběhu druhého poločasu navýšily vedení až na jedenáct branek, když se kromě Černé mohly opřít i o vysokou úspěšnost při zakončování rychlých protiútoků.
České mistryně letos odehrají minimálně ještě jedno střetnutí. V semifinále Českého poháru se v úterý představí na palubovce Olomouce. Když vyhrají, čeká je 29. prosince finále v Lovosicích. které vysílá přímým přenosem ČT4 Sport. Sedmičky 4/3:6/4, vyloučení 5:2. Rozhodčí Horáček, Novotný, 350 diváků. Poločas: 16:11
VESELÍ: Černá, Zvoničová, Benedíková - Rajnohová, Kratochvílová, Drotárová 2, Jandásková, Vinklárková, Viniatynská, Tomečková 7/2, Chmelařová 6, Fleková 7/1, Kočí 4, Súkenníková 5, Nevařilová 3.

1. Veselí n. Mor.    11    10    0    1    321 : 244    20
2. Šaľa    12    9    0    3    327 : 269    18
3. Michalovce    12    8    1    3    353 : 306    17
4. Poruba    11    8    0    3    357 : 306    16
5. Partizánske    11    7    1    3    287 : 255    15
6. Zlín    12    7    0    5    351 : 312    14
7. Písek    11    5    1    5    345 : 322    11