Veselanky připravily Šaľe kanonádu

Veselí nad Moravou Sport 04 / 11 / 2014

Ve výborných výkonech pokračují interligové házenkářky Veselí nad Moravou, které si v sobotu smlsly na slovenském vicemistru ze Šaľy. Slovenky porazily rozdílem šesti gólů.
Veselí n/M. - Šaľa 34:28
Úvod utkání vyšel lépe hráčkám ze Slovenska, které se ujaly v 5. minutě vedení 1:4. Domácí celek se ale nenechal nepříznivým vývojem rozhodit a pomalu začal ztrátu dohánět.
V polovině první půle prostřídal domácí kouč brankařky, když místo Nejezchlebové poslal do svatyně Stojarovou, a to se ukázalo jako důležitý tah. „Vyšel nám tah se změnou brankařky. Žaneta nás totiž několikrát podržela,“ ocenil výkon gólmanky trenér Luboš Hudák.
Ve druhé půli už Veselí jasně kráčelo za vítězstvím, když ho k němu směřovaly hlavně devatenáctiletá Slováková s šestnáctiletou Šustkovou. Hlavně díky nim svítilo tři minuty před koncem na tabuli skóre 33:25, čímž bylo o výsledku rozhodnuto. V sobotu čeká Veselanky derby ve Zlíně.
Sedmičky 5/4:5/4, vyloučení 2:4. 400 diváků. Poločas 15:14.
VESELÍ: Nejezchlebová, Stojarová, Lekešová – Varjassiová, Vysloužilová 4, Jandásková 5, Lukšíková, Slováková 7, Vinklárková, Šustková 5, Gajdošíková 2, Vargová 8/4, Štetáková 3.