Veselanky s nadějí na titul!

Sport 18 / 05 / 2011

Finále play-off se stěhuje na Slovácko za stavu 1:1

Nejprve doslova unikly hrobníkovi z lopaty v semifinálové sérii se Zlínem, aby následně o víkendu nadějně rozjely finálovou sérii s pražskou Slavií. Házenkářky z Veselí nad Moravou přitom odehrály tři těžká utkání během pěti dnů a všechna na palubovkách soupeřů!
Vyrovnaný stav 1:1 na zápasy je po úvodních dvou finálových kláních v Praze více než nadějný.
Slavia Praha - Veselí 28:32 (15:11)
V sobotním utkání se oba týmy střídaly zpočátku ve vedení, ovšem před koncem poločasu se domácím podařilo odskočit na nadějný čtyřbrankový rozdíl. Po změně stran však Veselí téměř stoprocentně vycházela hra na rychlé brejky a když tým podpořila výtečnými zákroky Lenka Černá v brance, došlo k úplnému otočení skóre. Sedmičky 4/3:4/2, vyloučení: 4:7 (ČK Kutlvašrová za faul na Súkenníkovou - Drotárová, Fleková za třetí vyloučení). Stav série: 0:1
VESELÍ: Černá, Zvoničová, Benedíková - Romanová, Kratochvílová, Drotárová 4, Jandásková 2, Viniatynská 3, Tomečková 6/1, Chmelařová 5, Fleková 5/1, Kočí 4, Súkenníková 3.
Slavia Praha - Veselí 28:22 (14:11)
V nedělním utkání na Slavii prohrávaly Veselanky většinou jedno až dvoubrankovým rozdílem, ovšem ve druhé části snížily až na 21:20 devět minut před koncem. V závěru se však již projevil náročný program a absence vyloučené Tomečkové v obraně a domácí tým zaslouženě vyrovnal stav série na 1:1 na zápasy. Sedmičky 4/3:5/5, vyloučení 4:6 (ČK Tomečková za třetí vyloučení). Stav série: 1:1
VESELÍ: Černá, Zvoničová, Benedíková - Romanová, Kratochvílová, Drotárová 5, Jandásková, Viniatynská 2, Tomečková, Chmelařová 3, Fleková 8/5, Kočí, Súkenníková 4.  Ondogrecula.
Zlín - Veselí 28:39 (9:17)
Dokonalý obrat z 0:2 na zápasy a 3:2 dokonaly Veselanky středeční výhrou na palubovce Zlína, kde byly hned od úvodních minut jasně lepším týmem. Slovácký tým, který s sebou přivezl přes stovku příznivců, tak nakonec slavil postup do finále. Sedmičky 1/1:4/3, vyloučení 2:3. Konečný stav série: 2:3.
VESELÍ: Černá, Zvoničová, Benedíková - Romanová, Kratochvílová, Jagošová, Drotárová 5, Jandásková, Viniatynská 6, Tomečková 2, Chmelařová 6, Fleková 8/3, Kočí 1, Súkenníková 11.

autor: HYNEK ZDENĚK