Veselanky se posunuly do čela!

Veselí nad Moravou Sport 13 / 03 / 2012

Tři kola před koncem společné česko-slovenské Interligy jsou házenkářky Veselí nad Moravou blízko historickému triumfu. Teprve jako druhý český celek totiž mají šanci soutěž vyhrát.
Veselí n/M. - Zlín  28:16
Veselanky vstoupily do utkání aktivním herním pojetím a záhy vedly 3:0. Náskok si udržovaly i v následující čtvrthodině. Mezi 20. - 24. minutou zavřela Černá bránu a Veselí odskočilo až na 12:6. Jenže pak hostující brankařka Dederlová zlikvidovala během minuty tři šance soupeřek a Zlín se vrátil do hry. Hostující výběr snížil až na 13:12, resp. 14:13.
To však bylo z jeho strany vše. Branka Rajnohové odstartovala spanilou jízdu Veselí, jejímž výsledkem bylo odskočení až na 25:15 a následně získání důležitých bodů do tabulky. „Vítězství nás zase o velký krok posunulo k vysněnému vítězství v Interlize a zřejmě nám již zajistilo i první místo mezi českými týmy před boji v play-off. Hráčky zaslouží absolutorium, jen mě trápí zranění Rajnohové. Snad to nebude nic vážného,“ uvedl po zápase kouč Veselanek Peter Sabadka. Sedmičky 5/4:5/3, vyloučení 2:1. Rozhodčí Bubeníček, Kosmák, 390 diváků. Poločas: 12:10.
VESELÍ: Černá, Zvoničová, Benedíková - Rajnohová 2, Drotárová 5, Jandásková 1, Vinklárková, Viniatynská 3, Tomečková 4/2, Chmelařová 4, Fleková 3/1, Kočí 4, Súkenníková 2.
1. Veselí n.M.    21    17    1    3    597:478    35
2. Michalovce    21    16    1    4    654:541    33
3. Šaľa    22    16    0    6    610:512    32
4. Poruba    20    14    1    5    632:553    29
5. Písek    21    12    2    7    685:609    26
6. Zlín    21    11    1    9    588:551    23
7. Olomouc    22    10    2    10    602:559    22