Veselanky si připsaly povinné vítězství

Veselí nad Moravou Sport 21 / 10 / 2011

Už jen házenkářky Veselí na Moravou, úřadující mistryně republiky, si drží neporazitelnost v probíhajícím ročníku česko-slovenské interligy. Svěřenky Petera Sabadky přesto tabulce nekralují, důvodem je však pouze nižší počet odehraných zápasů oproti soupeřkám.
Nitra - Veselí n/M. 22:35
Veselanky se ve středu představily na palubovce nováčka soutěže z Nitry v roli jasného favorita. A třebaže měly v nohách těžké utkání v Makedonii s Prilepem, nezklamaly. O přesvědčivém vítězství rozhodly už v prvním poločase, který vyhrály třináctibrankovým rozdílem. Flekové a spol. nedělalo potíže prosazovat se přes postavenou obranu a několikrát také rozvlnily síť po rychlých brejcích. Po obrátce trenér Sabadka stáhl všechny hráčky základní sestavy ze hřiště a na palubovku poslal kompletní lavičku. Druhý poločas si tak zahrály Benedíková, Kratochvílová, Jandásková, Vinklárková i Jagošová, které už byly domácím aspoň vyrovnaným soupeřem.
Další mistrovský zápas odehrají Veselanky až 29. října, kdy doma přivítají nevyzpytatelný Písek. V přestávce povede kouč Veselí reprezentaci Slovenska na předolympijském turnaji v Londýně, kde jej v roli asistentky doprovodí i brankařka Lenka Černá a v pozici hráček Zuzana Drotárová a Lucia Súkenníková. Tréninky Veselí v době jeho nepřítomnosti povede Jarmila Kočí. Sedmičky 4/3:2/2, vyloučení 5:3. Rozhodčí Gabriš, Macko, 150 diváků. Poločas 9:22.
VESELÍ: Černá, Zvoničová, Benedíková - Rajnohová 6/2, Drotárová 2, Chmelařová 8, Fleková, Kočí, Súkenníková 3, Nevařilová 4, Tomečková 4, Kratochvílová 2, Jandásková 4, Vinklárková 1, Jagošová 1, Viniatynská.
1. Šaľa    6    5    0    1    175:129    10
2. Michalovce    6    5    0    1    179:139    10
3. Poruba    6    5    0    1    201:176    10
4. Veselí n. Mor.    4    4    0    0    123:90    8
5. Olomouc    6    3    1    2    167:142    7
6. Partizánske    6    3    1    2    153:144    1
7. Most    5    2    1    2    139:139    5