Veselanky slaví druhý triumf!

Veselí nad Moravou Sport 05 / 04 / 2012

Házenkářky po vítězství v poháru ovládly i Interligu

Historického úspěchu dosáhly interligové házenkářky Veselí nad Moravou. Po Slavii Praha se totiž teprve jako druhý český tým radují z vítězství v Interlize. Získaly tak neoficiální titul mistryň bývalého Česko-Slovenska!
Veselí n/M - Michalovce 22:21
Veselanky nastupovaly do utkání s tím, že jakýkoliv bodový zisk jim zaručí vítězství v Interlize. Hostující Michalovce naopak k zachování naděje na prvenství musely bezpodmínečně vyhrát. Zápas plně odpovídal jeho důležitosti a oba celky jednoznačně upřednostňovaly obrannou hru, spolehlivě chytaly domácí Černá i hostující Kudročová. Branky tak do obou sítí padaly jen velmi pomalu a po většinu zápasu vedl jeden nebo druhý tým jednobrankovým rozdílem. O osudu utkání se rozhodlo přibližně čtyři a půl minuty před koncem, kdy se hostující kouč Ján Packa dopustil fatální chyby. V době, kdy Veselí hrálo přesilovku 6:5, poslal předčasně na hřiště vyloučenou Tobiášovou, čehož si všiml delegát utkání, který ihned upozornil rozhodčí. Slovenský tým tak šel do čtyř a Veselí dvojnásobné přesilovky využilo k získání rozhodujícího náskoku. „Tento moment opravdu velmi výrazně ovlivnil utkání a nám hodně pomohl, a to tím spíš, že se jednalo o třetí vyloučení Tobiášové, která je klíčovou hráčkou hostujícího celku,“ sportovně přiznal domácí kouč Peter Sabadka. Veselanky pojedou k poslednímu utkání letošního ročníku Interligy na palubovku třetí Šaľy už jen převzít pohár a zlaté medaile za celkové vítězství. Sedmičky 6/4:2/2, vyloučení 0:5. ČK: Tobiášová (Michalovce). Rozhodčí Horáček, Novotný, 500 diváků. Poločas 10:9.
VESELÍ: Černá, Zvoničová, Benedíková - Rajnohová 2, Jagošová, Drotárová 4, Jandásková, Vinklárková, Viniatynská 4, Tomečková 1, Chmelařová 1, Fleková 8/4, Kočí 1, Súkenníková 1.