Veselanky srovnaly krok!

Veselí nad Moravou Sport 11 / 05 / 2011

V semifinále play-off si Veselanky vynutily pátý zápas

Interligové házenkářky využily o víkendu naplno výhodu domácího prostředí a v obou zápasech semifinálové série porazily Zlín. O postupujícím do finále tak musí rozhodnout poslední pátý zápas, který se bude hrát ve středu ve Zlíně od 17 hodin.
Veselí nad Moravou - Zlín 17:14 (6:9)
S cílem odvrátit zlínský mečbol na postup do finále nastupovaly Veselanky ke třetímu zápasu semifinálové série a začaly velmi dobře. Díky trefám Súkenníkové a Drotárové získal domácí tým velmi brzy náskok 4:2 a posléze i 6:3. Pak však domácí hráčky nedokázaly 19 minut v kuse vstřelit branku a Zlín otočil vývoj zápasu na 6:10. K obratu zavelela proměněnou sedmičkou Fleková, po jejíž brance začala stíhací jízda Veselí, která vyústila až v otočení stavu na 11:10 ve 43. minutě utkání. Od tohoto okamžiku dokázal Zlín na každý přesný zásah domácích odpovědět, a tak byl pět minut před koncem stav 14:14. Závěr zápasu však domácí hráčky zvládly na výbornou. Nejprve Fleková poslala Veselí do vedení na 15:14 a vzápětí již ve vlastním oslabení zvýšila na 16:14. Když následně dokázala dobře přečíst hru Zlína Drotárová, která vypíchla soupeři míč, utekla a zvýšila na 17:14, bylo rozhodnuto.
„Hráčky zvládly zápas disciplinovaným výkonem,“ pochvaloval si po utkání trenér Veselí Peter Sabadka.
Veselí: Černá, Zvoničová, Benedíková - Romanová, Kratochvílová, Drotárová 4, Jandásková, Vinklárková, Viniatynská, Tomečková 1, Chmelařová, Fleková 8/5, Kočí, Súkenníková 4.
Sedmičky: 5/5:1/1. Vyloučení: 3:4. Rozhodčí: Mandák, Rudinský. Diváci: 350. (stav série: 1:2).
Veselí - Zlín 27:20 (11:10)
Veselanky povzbuzené sobotní výhrou vstoupily do utkání aktivně a rychle si vypracovaly náskok 3:0. Pak se však hra plně vyrovnala a Zlín dokázal do poločasu snížit na přijatelný jednobrankový rozdíl.
Po změně stran však začal čím dál více vyvstávat do popředí rozdíl ve výkonnosti obou celků, když Veselí vycházela jak hra v obraně, tak i zakládání rychlých protiútoků. Rozhodující moment nastal za stavu 19:17, kdy se v rychlém sledu trefily Viniatynská, Súkenníková a dvakrát Kočí a bylo rozhodnuto. Zlín se pokusil ještě 6 minut před koncem zvrátit vývoj celoplošným presingem, ale neuspěl.
„Musím pochválit hráčky za perfektní výkon a dodržení taktických pokynů. Donutili jsme soupeře změnit systém z 1-2-3 na 0:6 a navíc jsme v závěru, možná trochu paradoxně, měli více sil,“ uvedl po zápase trenér Veselí Peter Sabadka. Sedmičky: 2/0:4/3. Vyloučení: 5:3. Diváci: 350. Stav série: 2:2.
Veselí: Černá, Zvoničová, Benedíková - Romanová, Kratochvílová, Drotárová 3, Jandásková, Vinklárková, Viniatynská 4, Tomečková 1, Chmelařová 3, Fleková 8, Kočí 4, Súkenníková 4. (zde)