Veselanky táhly Fleková s Chmelařovou

Sport 22 / 11 / 2010

Dvojnásobnou radost mají po sobotě příznivci veselských interligových házenkářek. Jejich tým veze oba body z Trenčína a navíc klub hlásí jeden velký návrat. Dres Brittermu totiž opětovně oblékla legendární Marcela Handlová! V obnovené premiéře si připsala na konto jednu branku.
Trenčín - Veselí 24:28 (11:14)
Veselanky čekal velmi důležitý zápas. Kdyby totiž prohrály, měly by v tabulce stejně bodů jako Písek a Olomouc a řádně by se jim tím mohla později zamotat situace při postupu do play off.
Body ovšem nutně potřeboval i domácí tým, který o postup do vyřazovacích bojů bojuje na dálku s Bánovci, na něž ztrácí jeden bod.
Úvod utkání odpovídal jeho významu. Oba celky produkovaly větší počet technických chyb, které pramenily z nervozity. Rychleji se oklepaly domácí hráčky, které až do čtrnácté minuty zápasu udávaly tóninu hry.
„Pak se nám podařilo skóre otočit a vybudovat si několikabrankový náskok. Ten nám vydržel do poločasu.  Po změně stran jsme ovšem nezachytili úvod a Trenčín se opět krátce dostal do vedení,“ uvedl sportovní ředitel klubu Vlastimil Procházka. Vedení domácích v poměru 15:14 mělo ovšem jepičí život. Veselanky skóre opět otočily a do konce zápasu si jej již v poklidu uhlídaly, když se střelecky dařilo zejména dvojici Fleková a Chmelařová. Sedmičky 4/4:5/3, vyloučení 4:7. Rozhodčí: Richvalský, Cibele, 250 diváků.
VESELÍ: Černá, Zvoničová - Kratochvílová, Drotárová 3, Jandásková, Handlová 1, Viniatynská 1, Tomečková 3/2, Chmelařová 7, Fleková 8/1, Kočí 3, Súkenníková 2, Štěrbová.

autor: HYNEK ZDENĚK