Veselanky udolaly jen jednoho šampiona

Veselí nad Moravou Sport 07 / 03 / 2011

Těžký týden mají za sebou interligové házenkářky Veselí nad Moravou, během tří dnů totiž nastoupily proti úřadujícímu českému i slovenskému šampionovi. A z dvojboje vyválčily dva cenné mistrovské body.
Veselí - Slavia Praha 20:27 (11:12)
V dohrávce sedmnáctého kola odehrály Veselanky s interligovým lídrem dva rozdílné poločasy. V prvním dlouho dominovaly, vypracovaly si až tříbrankový náskok, ale před odchodem do kabin o vedení přišly, což byl začátek jejich konce. Po obrátce už totiž pouze marně naháněly náskok Pražanek. Zápasový ortel vyřkly poslední čtyři minuty, do kterých šly Veselanky za stavu 20:23. Jenže pak domácí kouč Peter Sabadka ve snaze vyrovnat naordinoval hráčkám vabank. Ale kýžený efekt se nedostavil, Slavia naopak závěrečný úsek vyhrála 4:0 a bylo rozhodnuto. „Ukázalo se, že Slavia je momentálně nad síly jakéhokoliv interligového týmu. I tak je ale výše porážky příliš krutá. Holky výborně zvládly vstup do zápasu, kdy nás hodně podržela brankářka Černá, ale nakonec rozhodla větší údernost soupeřových spojek,“ komentoval porážku veselský kouč Sabadka. Sedmičky 3/2:5/4, vyloučení 1:1, 350 diváků.
VESELÍ: Černá, Zvoničová - Kratochvílová 1, Drotárová 2, Jandásková, Viniatinská 1, Tomečková 2/1, Chmelařová 5, Fleková 2, Súkenníková 5/1, Kočí 2, Korniichuk, Handlová, Vinklárková.
Veselí - Bratislava 29:24 (14:9)
O pouhých 47 hodin později nastoupily Veselanky proti dalšímu šampionovi, kterému se však v poslední době příliš nevede.
A domácí hráčky vstoupily do zápasu excelentně a v 15. minutě vedly 10:3! V bratislavské bráně se pak ale rozchytala Škvareninová, Veselí začalo kupit nepřesnosti a hra se opticky vyrovnala.
Ve druhé půli vedly Veselanky většinou uklidňujícím pěti až šestibrankovým rozdílem, přičemž pozitivem bylo, že mladé hráčky dostaly více příležitostí.
Utkání ovšem poznamenal jeden smutný okamžik. Po dlouhé době se na hřiště vrátila Marcela Handlová, která nejprve dala branku, aby si následně při faulu protihráčky ošklivě poranila koleno a ještě dostala červenou kartu.  „Po výborném startu do zápasu jsme vyhráli zaslouženě. Ale nejsem spokojený s útočnou činností. Zklamaly mě některé zkušené hráčky, naopak mladé byly oživením a přínosem pro hru,“ uvedl Sabadka. Sedmičky 7/6:9/8, vyloučení 3:5, 250 diváků.
VESELÍ: Černá, Zvoničová - Kratochvílová 2, Drotárová 5, Jandásková 1, Viniatinská 1, Tomečková 1/1, Chmelařová 5, Fleková 6/4, Súkenníková 6/1, Kočí 1, Korniichuk, Handlová 1, Vinklárková.

autor: HYNEK ZDENĚK