Veselanky v „Pekle“ poprvé klopýtly

Veselí nad Moravou Sport 11 / 01 / 2012

Nešťastný vstup do roku 2012 mají za sebou interligové házenkářky Veselí nad Moravou. Úřadující české mistryně republiky v domácí hale podlehly tradičnímu rivalovi z Olomouce.
Veselí - Olomouc 23:26
Veselankám vůbec nevyšel vstup do utkání, ve 3. minutě prohrávaly 0:3 a v 9. již 2:7. Trenér domácích Peter Sabadka si proto vybral oddechový čas a své svěřenky zklidnil. Výsledkem bylo, že se o pár minut později podařila Veselankám pětibranková šňůra, po níž vyrovnaly na 9:9. To však ještě nebylo vše, domácí celek tažený kanonýrkou Flekovou totiž dokončil dokonalý obrat a do šaten odcházel za stavu 11:10.
Po změně stran se týmy přetahovaly o každou branku. Klíčový moment přišel ve 38. minutě. Za stavu 14:14 odstoupila po kontaktu s protihráčkou autorka sedmi veselských branek Lenka Fleková a to znamenalo pro veselský tým pohromu. „Před utkáním jsem měl obrovský problém se sestavou. Kvůli zranění nenastoupila Nevařilová, Rajnohová a Kratochvílová. Drotárová se kvůli achilovkám sotva postavila, a tak hrála pod injekcemi. S velkým sebezapřením hrála i nemocná Tomečková. Po zranění Flekové nám zůstala jediná zdravá spojka Kočí, na hřiště proto vyběhla všechna křídla,“ uvedl kouč Veselí Peter Sabadka. Domácí tým se přesto ještě vzepjal k náporu a ve 45. minutě vedl 20:17. Jenže úbytek sil byl na veselské straně citelný. Hanačky čtyři minuty před koncem vyrovnaly a v závěru ze sedmiček převážily misky vah na svou stranu. Sedmičky 3/2:5/5, vyloučení 2:5, 400 diváků. Poločas 11:10.
VESELÍ: Černá, Zvoničová, Benediková - Rajnohová, Jagošová, Drotárová 2, Jandásková, Vinklárková, Vinyatynská 3, Tomečková 2, Chmelařová 2, Fleková 7/2, Kočí 2, Súkenníková 4.