Veselanky válí, Chmelařová nasázela deset gólů

Veselí nad Moravou Sport 25 / 09 / 2012

Velmi dobrou formu prokazují na úvod sezony interligové házenkářky Veselí nad Moravou. Ve druhém kole po vyrovnané první půli rozdílem třídy převálcovaly Olomouc.
Veselí n/M. - Olomouc 31:19
Veselanky nastupovaly v roli jasného favorita, nicméně výrazně oslabeny. Brankařka Zvoničová nemohla chytat kvůli zraněnému zápěstí, Drotárová byla zraněná a Rajnohová nastoupila po zranění bez tréninku.
V úvodním poločase viděli diváci vyrovnanou hru. Domácím se vydařily poslední tři minuty, které vyhrály 4:0 a získaly tak důležitý náskok do šatny. Po změně stran mělo již Veselí jasně navrch, a to zejména díky střelecky disponované Chmelařové, autorce deseti branek. Nečekaně kvalitním výkonem na sebe upozornila i mladá brankářka Nejezchlebová, která chytila dvě sedmičky a několik velkých šancí Olomouce. V poslední desetiminutovce dal kouč Jano prostor celé střídačce. „Stále mne fascinuje, jakou vnitřní sílu má tento tým. Hráčkám vůbec nevadí, že vypadne ze sestavy reprezentantka, a hned ji plnohodnotně nahradí, byť kádr je poměrně úzký,“ kvitoval Pavol Jano.
V příštím kole čeká na Veselí těžká zkouška, v duelu letos neporažených týmů se utkají s výrazně posíleným týmem slovenského mistra z Michalovců. Sedmičky 4/3:7/5, vyloučení 5:2. Rozhodčí Hanák, Novák, 300 diváků. Poločas 13:9
VESELÍ: Vyhlídalová, Zvoničová, Nejezchlebová – Rajnohová 2, Kratochvílová, Jagošová 1, Drotárová, Štěrbová 5, Jandásková, Vinklárková, Viniatynská 3, Tomečková, Chmelařová 10, Fleková 3, Kočí 4, Salčáková 3/3.