Veselanky válí, Olomouci nedaly žádnou šanci

Veselí nad Moravou Sport 24 / 01 / 2011

I potřetí letos vyšly veselské interligové házenkářky z mistrovského utkání vítězně a ve společné česko-slovenské tabulce poskočily již na třetí příčku.
Veselí - Olomouc 29:23 (14:9)
Ve Veselí se hrála házená velmi vysoké úrovně s vynikajícími zákroky brankářek na obou stranách. V domácí svatyni nastoupila Černá a v olomoucké reprezentační jednička Raníková. Druhá ze jmenovaných však musela brzy ze zápasu odstoupit, neboť si poranila koleno. Utkání bylo vyrovnané do 18. minuty první půle, pak se Veselankám podařilo odskočit ze 7:7 až na 14:8, čímž získaly rozhodující náskok. Olomouc, tažená trojnásobnou držitelkou ocenění pro nejlepší českou házenkářku roku Fabíkovou, nasadila osobní bránění na domácí tahouny Kočí a Flekovou. Veselí se však s tím vyrovnalo, když se střelecky i herně dařilo trojlístku: Súkenníková, Chmelařová a Drotárová, a nepřipustilo žádné drama. „Věděli jsme, že Olomouc šla herně nahoru. Do výborné formy se dostala Drotárová. Konečně začíná předvádět výkony, které si donedávna schovávala jen na palubovky soupeřek,“ liboval si Peter Sabadka, trenér Veselí.  Sedmičky 7:5/8:7, vyl.: 4:3. R: Haščík, Oťapka, 350 diváků.
VESELÍ: Černá, Zvoničová - Kratochvílová 1, Drotárová 5, Jandásková, Viniatinská 1, Tomečková 1, Chmelařová 5, Fleková 6/2, Súkenníková 7/2, Kočí 3, Korniichuk, Romanová, Vinklárková.

autor: HYNEK ZDENĚK