Veselanky ve finále zatím jako na houpačce

Veselí nad Moravou Sport 17 / 05 / 2012

Těsnou prohru a jasnou výhru si připsaly v úvodních dvou finálových zápasech, které určí mistra České republiky, interligové házenkářky Veselí nad Moravou. Do Ostravy tak odjedou s cílem vyhrát alespoň jedno utkání.
Veselí n/M - Poruba 20:21
Veselanky nastoupily do utkání oslabeny o svou letošní nejlepší střelkyni Chmelařovou, která po úterním kolapsu skončila na jednotce intenzivní péče a propuštěna  z nemocnice byla až těsně před zápasem. Proto byla po celé utkání jen na lavičce. Přesto Veselanky vstoupily do utkání aktivně a ujaly se vedení 2:1. Brzy však musela odstoupit i Kočí kvůli utrženému svalu a Poruba začala pracovat na vytvoření náskoku. Jestliže ještě v 19. minutě to bylo 8:9, v poločase již prohrávaly domácí hráčky 9:13 a po změně stran dokonce již 9:18 a z Veselím to vypadalo velmi špatně. Domácí hráčky se však vzepjaly k velkému výkonu, snížily na 14:18. Pak však udělaly několik zbytečných chyb v řadě a hostující celek odskočil na šest branek (50. min. 15:21). Závěrečných osm minut se proměnilo ve strhující drama. Černá uzamkla bránu a výsledkem bylo, že půl minuty před koncem byl stav 20:21. V posledních sekundách mohla dokonce vyrovnat a vynutit prodloužení Súkenníková, ale Doláková její střelu vyrazila. Sedmičky 5/3:4/3, vyloučení 2:6. Rozhodčí Dvorský, Sivák, 400 diváků. Poločas 9:13. Stav série 0:1.
VESELÍ: Černá, Zvoničová – Rajnohová 3, Jagošová, Drotárová 3, Jandásková 1, Vinklárková, Viniatynská, Tomečková 3/3, Chmelařová, Fleková 6, Kočí, Súkenníková 4.

Veselí n/M - Poruba 27:16
Do nedělní odvety vlétly Veselanky jako rakety a již od úvodních minut si vypracovávaly jasné vedení. Již v poločase vedly o šest branek a v průběhu druhé půle dokonce až o jedenáct. „V sobotu nás hodně srazila absence Chmelařové s Kočí. Děvčata se však neskutečně dala dohromady a v neděli bylo vidět, že hrají s velkou chutí. Klobouk dolů před celým týmem. Odehráli jsme vynikající zápas a děvčata si dokázala, že i v této okleštěné sestavě dokáží soupeře porazit. Do Ostravy pojedeme určitě s cílem vyhrát alespoň jeden zápas a věřím, že můžeme vyhrát i v obou,“ uvedl po utkáních trenér Veselí Peter Sabadka. Sedmičky 2/2:3/2, vyloučení 3:1. Rozhodčí Haščík, Oťapka, 400 diváků. Poločas: 15:9. Stav série 1:1.
VESELÍ: Černá, Zvoničová – Rajnohová 7, Jagošová, Drotárová 4, Jandásková 2, Vinklárková, Viniatynská 1, Tomečková 4/2, Fleková 5, Súkenníková 4.