Veselanky vydřely vítězství

Veselí nad Moravou Sport 10 / 01 / 2011

Velkou bitvu svedly s Pískem interligové házenkářky Veselí nad Moravou. Zápas, ve kterém tahaly většinou za kratší konec, otočily až v samotném závěru. V tabulce tak poskočily o jednu příčku výš a vzdálily se oběma tuzemským pronásledovatelům v boji o play off - Písku a Olomouci.
Veselí - Písek 34:31 (13:14)
Veselankám vstup do zápasu vůbec nevyšel. Nedařily se jim přihrávky ani střelba a předváděly antiházenou. Nebylo proto divu, že se Jihočešky dostaly v 10. minutě poměrně snadno do vedení 1:5. Domácí trochu uklidnil až oddechový čas, jehož výsledkem bylo zkorigování poločasového stavu  na 13:14. Na korekci měla největší zásluhu nejlepší hráčka Lenka Fleková. „V první půli jsme udělali neuvěřitelné množství chyb, to, co jsme vyprodukovali za poločas, uděláme většinou za dva zápasy,“ kroutil hlavou veselský trenér Peter Sabadka.
Po změně stran se jeho výběr snažil vývoj utkání otočit, ale Písek přesto až do 44. minuty nepřipustil, aby se domácí hráčky dostaly do sebemenšího vedení. Rozhodlo se až v závěrečných minutách, ve kterých na sebe převzala zodpovědnost rychlá veselská křídla Súkenníková s Chmelařovou, které daly rozhodující branky.
„Byl to těžký zápas, ve kterém se hrálo v podstatě o čtyři body, jsem rád, že jsme jej nakonec zvládli a v závěru měli i více sil než soupeř,“ doplnil Sabadka. Sedmičky 3/3:8/7, vyloučení 3:0. Rozhodčí Opava, Válek, 300 diváků.
VESELÍ: Černá, Zvoničová, Benedíková - Kratochvílová, Drotárová 4, Handlová 1, Jandásková, Viniatinská, Tomečková 1, Chmelařová 8, Fleková 11/3, Súkenníková 7, Kočí 2.