Veselí doma nezaváhalo, vede 2:0

Veselí nad Moravou Sport 01 / 05 / 2012

Už jen jedno vítězství chybí házenkářkám z Veselí nad Moravou k postupu do finálové série, která určí mistra České republiky pro sezónu 2011/2012. Plně totiž využily výhody domácího prostředí a v semifinále play-off dvakrát porazily rivala ze Zlína.
Veselí - Zlín 26:19
Derby začalo oboustranně opatrně a diváci se dočkali první branky až v 5. minutě, kdy se poprvé a naposledy ujal vedení Zlín. Domácí hráčky postupně přebraly iniciativu a v poločase měly již šestibrankový náskok. Po změně stran však hostující celek výrazně zvýšil obrátky a snížil až na 17:16. V kritických chvílích však domácí tým opakovaně podržela brankařka Černá, která vnesla do domácích řad zklidnění. Závěr se již plně nesl ve znamení Veselí, které si tak připsalo na své konto první výhru v sérii. Sedmičky 5/4:3/3, vyloučení 4:3. Rozhodčí Haštík, Oťapka, diváků 400. Poločas 13:7. Stav série: 1:0.
VESELÍ: Černá, Zvoničová – Rajnohová 2, Jagošová, Drotárová 3, Jandásková, Vinklárková, Viniatynská 1, Tomečková 3/3, Chmelařová 5, Fleková 4/1, Súkenníková 4, Kočí 4.

Veselí - Zlín 21:18
Nedělní odveta byla z velké části podobná sobotnímu zápasu. Skóre opět otevřely házenkářky Zlína, ovšem základní sestava Veselí dokázala rychle odpovědět a vytvořit si menší, nicméně stabilní náskok, a to přesto, že se tým musel vypořádat se ztrátou zraněné Kočí. Po změně stran se domácím podařilo odskočit až na 15:10 a zdálo se, že je o osudu utkání opět rozhodnuto. Házenkářky Zlína ovšem snížily až na 16:15 a schylovalo se ke dramatu. Veselanky ovšem zabetonovaly obranu a dvě minuty před koncem vedly již o pět branek a rozhodly o zisku druhého bodu. Semifinálová série hraná na tři vítězství pokračuje v sobotu ve Zlíně. Sedmičky 1/1:1/1, vyloučení 5:3. Rozhodčí Cipov, Pastierik, 350 diváků. Poločas 13:10. Stav série 2:0
VESELÍ: Černá, Zvoničová – Rajnohová 1, Drotárová 2, Jandásková, Vinklárková, Viniatynská 2, Tomečková 4/1, Chmelařová 3, Fleková 5, Súkenníková 4, Kočí.