Veselí drží postupovou naději

Veselí nad Moravou Sport 04 / 10 / 2011

Uhájí „panenky“ v Makedonii sedmibrankový náskok?

Dvě premiéry absolvovaly v sobotu házenkářky z Veselí nad Moravou. Poprvé v historii nastoupily k utkání Poháru vítězů pohárů a premiérově odehrály mistrovský zápas v hodonínské sportovní hale. Obojí vyšlo českým mistryním na výbornou, v utkání druhého kola totiž porazily makedonský Prilep sedmibrankovým rozdílem a vytvořily si nadějnou výchozí pozici do odvety.
Veselí - Prilep 24:17 (14:10)
Nadějný výsledek před odvetou na jihu Evropy uhrály hráčky slováckého klubu před slušně zaplněnou hodonínskou halou, kterou si Veselí vybralo jako azyl pro zápasy evropských pohárových soutěží. Vstup do utkání mělo Veselí raketový, když po devadesáti sekundách vedlo již 3:0. Pak však makedonský tým, který se před sezónou posílil o pět hráček z Černé Hory, srovnal a dokonce se dostal krátce i do vedení. Přetahovanou o každou branku viděli diváci přibližně do 20. minuty, kdy byla po tvrdém zákroku na Súkenníkovou vyloučena jedna z hostujících hráček a Veselí se podařilo brankově odskočit. Po změně stran se snažily Makedonky co nejvíce zkorigovat skóre, ovšem střelecky velmi dobře disponovaná Chmelařová a brankářka Černá byly proti. Veselí tak naopak svůj náskok zvyšovalo, a to až na sedm branek a nebýt tří neproměněných sedmiček, mohl být výsledek ještě více potěšitelný. „Jsme zatím v poločase, takže zatím nevíme, zda nám bude tento náskok stačit k postupu. Víme, že nás v Prilepu bude čekat zápas před tisícovkou bouřlivých fanoušků. Před zápasem jsme museli vycházet z loňských videí, kdy tam ještě nehrálo 5 Černohorek, nyní si již jejich hru můžeme přece jen zanalyzovat,“ uvedl po zápase trenér Veselí Peter Sabadka. Sedmičky 5/2:3/3, vyloučení 2:5. Rozhodčí Rozhkov, Mishchuk (oba Ukr.), 400 diváků.
VESELÍ: Černá, Zvoničová, Benedíková - Rajnohová, Drotárová 5, Chmelařová 10, Fleková 1, Kočí, Súkenníková 4, Nevařilová, Tomečková 4, Kratochvílová, Jandásková, Vinklárková.

autor: HYNEK ZDENĚK