Veselí nakoplo oslabení

Veselí nad Moravou Sport 02 / 11 / 2011

Veselské panenky válí, interligou stále prochází bez ztráty kytičky

Stoprocentní úspěšností se stále pyšní interligové házenkářky Veselí nad Moravou. Úřadující mistryně si nakonec poradily i s Pískem, byť se překvapivě dlouho trápily a rozhodující náskok získaly paradoxně až při vlastním oslabení.
VESELÍ  - Písek 31:22
Veselanky před vlastními fanoušky neberou nic jiného než dva body, ale dlouho pro ně byla nepřekonatelnou překážkou brankářka Vařečková. Jihočešky se její zásluhou zklidnily a důrazem ve středu brankoviště znamenaly pro domácí neustálé nebezpečí. Výsledkem byl vyrovnaný poločas a dramatický zápas až do 43. minuty. Za stavu 20:20 byla vyloučena na dvě minuty domácí Drotárová a Veselí hrálo oslabení. Písek, který byl v tu chvíli na koni, rázně zmrazily Chmelařová se Súkenníkovou, díky jejichž trefám vedly domácí hráčky po návratu vyloučené 22:20. Písek se najednou dostal do útlumu, kterého Veselanky využily k odskočení až na 28:20, a bylo rozhodnuto. V závěrečných minutách stáhl veselský kouč základní sestavu ze hřiště a dal příležitost mladým hráčkám. V utkání se poprvé po operaci kotníku představila na pár minut Angelina Viniatynská. Hrdinkou zápasu byla Tomečková, která se blýskla stoprocentní úspěšností při sedmičkách a ještě se dokázala prosadit proti postavené obraně. Sedmičky 7/7:7/5, vyloučení 2:1. Poločas 13:13.
VESELÍ: Černá, Zvoničová - Rajnohová 1, Drotárová 2, Chmelařová 3, Fleková 3, Kočí 1, Súkenníková 5, Nevařilová 2, Tomečková 11/7, Kratochvílová, Jandásková 1, Vinklárková, Jagošová 1, Viniatynská 1.