Veselí sklízí „brambory“

Veselí nad Moravou Sport 10 / 04 / 2013

Rozhodující údery veselských panenek přišly z křídel

Dravým útočným pojetím se předvedly v posledním kole interligové házenkářky Veselí na palubovce Zlína a v konečném hodnocení skončily na čtvrtém místě s reálnou nadějí na obhajobu stříbrných medailí v rámci mistrovství České republiky.

Zlín - Veselí n/M. 29:35
Vstup do utkání vyšel lépe domácím, které se v 9. minutě ujaly vedení 7:3. Hostující kouč René Kumpán na to reagoval oddechovým časem. „Bylo mně jasné, že soupeř nemůže nasazené tempo vydržet, stačilo proto jen hráčky uklidnit,“ vysvětlil trenér Veselí. Hostující tým od tohoto okamžiku převzal otěže zápasu a už do poločasu získal tříbrankové vedení. Po změně stran pokračovaly Veselanky v nátlakové hře a díky rychlým brejkům své vedení neustále zvyšovaly. Prim přitom hrála všechna tři křídla: Chmelařová, Salčáková a Jandáková. Deset minut před koncem vedlo Veselí 20:31 a trenér Kumpán dal příležitost všem hráčkám z lavičky včetně brankářky Nejezchlebové.
Po skončení Interligy hrají nyní kluby národní šampionáty. Veselanky budou dvoukolově bojovat ve skupině o 1. až 4. místo s Mostem, Porubou a Slavií. Body z Interligy zůstávají týmům započítány. Poločas 12:15, sedmičky 2/1:3/3, vyloučení 2:4, 500 diváků.
VESELÍ: Vyhlídalová, Nejezchlebová, Zvoničová – Jagošová, Drotárová, Štěrbová 6, Jandásková 3, Romanová, Vinklárková 1, Viniatynská 1, Tomečková 2, Chmelařová 6, Fleková 2, Kočí 5, Salčáková 9/3.