Veselí stále stoprocentní, smázlo i Slavii

Veselí nad Moravou Sport 13 / 10 / 2011

Interligové házenkářky Veselí nad Moravou nemají v interlize soupeře. Na jejich štítě zůstala v dohrávce čtvrtého dějství i pražská Slavia, která s výběrem slovenského kouče Petera Sabadky dokázala držet krok pouze poločas. Po přestávce se ocitla v roli statistek...
VESELÍ 31
Slavia Praha23

Veselanky měly raketový start a poměrně snadno si díky úspěšné střelbě a výborné brankářce Černé vybudovaly čtyřgólový náskok (7:3). Jenže pak trošku ubraly na tempu, možná pocítily únavu z náročného programu, a Pražanky se vrátily do zápasu. Pět minut před koncem poločasu už dokonce vedly 13:10! Domácí kouč zareagoval nasazením mladičké Rajnohové, která byla doslova k neudržení. Hlavně její zásluhou skončil poločas remízou a její exhibice pokračovala i po změně stran, když za tři minuty dala čistý hattrick. Vzápětí se chytila i Drotárová a tato dvojice se postarala, že bylo ve 40. minutě prakticky rozhodnuto (20:13). Veselí pak zvýšilo náskok až na jedenáct branek, což bylo pokynem pro kouče, aby vyslal na posledních deset minut kompletní střídačku. „Máme mladý tým, který předvedl výkon na hranici svých možností. Po poločase holkám bohužel docházely síly a Veselí, hrající ve špičkové formě, nám už nedalo šanci,“ komentoval zápas slávistický kouč Antonín Střelec. „Už jde vidět, že holky potřebují dobít baterky. Pochvalu zaslouží Rajnohová, která se ve druhé půli ukázala ve velmi dobrém světle,“ uvedl domácí lodivod Peter Sabadka. Sedmičky 5/3:6/5, vyloučení 3:3, rozhodčí Bečička, Horák, 350 diváků. Poločas 13:13.
VESELÍ: Černá, Zvoničová, Benedíková - Rajnohová 9/3, Drotárová 6, Chmelařová 6, Fleková, Kočí 3, Súkenníková 1, Nevařilová 2, Tomečková 3, Kratochvílová, Jandásková, Vinklárková 1. (zde)