Veslařky slaví medailový hattrick

Uherské Hradiště Sport 04 / 10 / 2019

Veslařky VK Morávia Uherské Hradiště po medailovém hattricku na mistrovství republiky ve sprintu zazářily i na domácím šampionátu družstev v Račicích. Klubovou Síň slávy rozšířily o kompletní medailovou sbírku! Zlato se stejně jako ve sprintu houpalo na prsou posádky párové čtyřky dorostenek.
Kvartet Eliška Martina Válková, Klára Houdková, Karolína Vašťáková, Miriam Viceníková zažívá neskutečné období, během tří dnů „vylovily“ z račického kanálu hned dva tituly mistryň republiky! „Je to fantazie, splněný sen, to asi nikdo nečekal. Ale holky jen sklízejí ovoce za hodiny dřiny na vodě i v posilovně,“ smekla s obdivem Michaela Tomaštíková, trenérka a předsedkyně veslařského klubu z Uherského Hradiště. Její svěřenky na dvoukilometrové trati zajely čas 5:47,722 minuty a druhé posádce pražské Slavie nadělily dvě a půl sekundy, třetímu ČVK Praha dvojnásobek. Do týmového rance tak nasypaly 48 bodů.
Cenný kov si na krk pověsila také juniorka Adriana Viceníková, která byla členkou stříbrné párové čtyřky. „Do lodě usedla společně s holkami z Třeboně a Lysé nad Labem, ve finále nestačily jen na posádku Blesk Praha, na kterou ztratily bezmála čtyři sekundy. Ale za nimi už zela hluboká propast,“ prozradila Tomaštíková. Medailovou sbírku pak zkompletovala Marcela Vašťáková na dvojskifu žen, ve kterém jí byla parťačkou břeclavská Nedělová.
Do finále se ještě probojoval dvojskif dorostenek Karolína Vašťáková s Miriam Viceníkovou. Do cíle dojely páté, jen tři sekundy od bronzu.
Šampionát do Labe arény přilákal 25 týmů, VK Morávia skončil se ziskem 31,25 bodu jedenadvacátý. Želízko v ohni měl však pouze v 15 z 37 závodů. O příčku lepší Přerov získal o 3,74 bodu více, ale startoval v 19 disciplínách, osmnácté Otrokovice ve dvaceti.