Veterán Křápek si v Anglii dojel pro cenné stříbro

Veterán Křápek si v Anglii dojel pro cenné stříbro
Foto: František Tureček
Ostrožská Lhota Sport 29 / 05 / 2018

Motokrosař Antonín Křápek z Ostrožské Lhoty zazářil ve Velké Británii, když v dalším podniku seriálu Evropského poháru veteránů v Readingu zvedl nad hlavu stříbrný pohár! A přitom měl za sebou téměř třináct set kilometrů dlouhou trasu do země, která zrovna žila svatbou prince Harryho s Meghane.
„I když to byla náročná cesta, vůbec nelituju,“ usmíval se spokojený Křápek, loňský šampion v motokrosu národů. Do Readingu zamířil přes deštivé Německo, část Belgie a přístav ve francouzském Calais, kde společně s mechanikem stíhal transportér s motocyklem, který naložil do vlaku „skrz“ Lamanšský průliv do anglického Doveru. „A odtud už jsem jel po „suchu“ do místa závodu, které je asi více známé fotbalovým fanouškům,“ pokračoval Křápek.
Z povinného měřeného tréninku se kvalifikoval do hlavního sobotního závodu, na jehož startovním roštu se postavilo 26 jezdců. Křápek se od začátku držel na čelních pozicích, ale při předjíždění soupeře měl menší kolizi a nabral ztrátu několika sekund. „Rychlejší byl už jen Němec Bittner a Osttra z Belgie, mezi které jsem se však ještě vklínil a vybojoval stříbrný pohár, čehož si v nabité konkurenci mimořádně cením. Z vítězství se radoval Belgičan,“ dodal nestárnoucí závodník z Ostrožské Lhoty.

autor: frt, ceh

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace