Veteráni uhráli set, mladí nic

Staré Město Sport 01 / 12 / 2022

Jeden set na body nestačí. Druholigoví volejbalisté VSK Staré Město na domácí palubovce nezvládli dvojboj s Vlky Nový Jičín, když se opět projevila nezkušenost mladých hráčů v koncovkách jednotlivých setů a nesehranost.

STARÉ MĚSTO - Nový Jičín 0:3

V úvodním setu drželi mladíci VSK se zkušeným soupeřem krok, ještě v koncovce vedli 22:21, ale v jednom postavení si neporadili s přihrávkou tvrdého servisu Vlků, kteří dospěli k setbolu 24:22. A druhý setbol proměnili. Od druhé sady už se domácí potýkali s nejistotou na příjmu a po nedůrazném útoku rychle ztráceli. Severomoravané měli kvalitnější servis a spolehlivě útočili, v obou setech si vytvořili výrazný náskok, který proměnili v pohodlné vítězství. Sety -23, -15, -15.

STARÉ MĚSTO - Nový Jičín 1:3

Do odvety naskočili veteráni Kamler a kouč Karabec, kteří přispěli ke zklidnění mladíků. S větší sebedůvěrou a zlepšeným výkonem v útoku drželi vyrovnaný průběh prvního setu až do koncovky, ve které ale nejtěsnějším rozdílem prohráli. Po vyrovnaném začátku druhé sady hosté využili chyb soupeře, ujeli na 12:7 a bodový náskok přetavili ve vedení 2:0. Ve třetím dějství se Staroměstským výrazně dařilo na servisu i v obraně na síti, soupeře jasně přehráli a snížili. V závěrečném setu oba týmy spolehlivě ztrátovaly, o vítězství hostů nakonec rozhodl jejich úspěšný blok. Sety -23, -19, 14, -27.

STARÉ MĚSTO: Kváč, Vitásek, Kostík, Pomykal, Bláha, Bilanský, libero Slezák. Střídali Kamler, Karabec, Kroča, Brády.