Vezou dvanáct medailí, ale zlato má jen štafeta

Uherský Brod Sport 17 / 11 / 2011

Plavci Uherského Brodu zazářili na oblastním přeboru jedenáctiletého a mladšího žactva ve Vyškově, kde z bazénu vylovili dvanáct medailí (1-3-8). Nejpilnějším sběratelem se stal Pavel Hájek, který každý svůj start proměnil v medaili. Na nejcennější však ani jednou nedosáhl...
Úctyhodnou bilanci jedné stříbrné a čtyř bronzových Hájek podtrhl oddílovým rekordem na 100 metrů znak a polohový závod. Zdatně mu sekundoval David Dvořák, který si vyplaval tři třetí místa (200 m znak, 50 m motýl, 200 m polohovka). „Dvousetmetrové trati absolvoval v novém oddílovém rekordu,“ doplnila Renata Krůželová z uherskobrodského klubu. Dvakrát se na stupních vítězů objevil Jakub Svozil, který byl druhý na 200 metrů prsa a třetí na poloviční trati. Tomáš Jurák skončil na prsařské dvoustovce čtvrtý, Cyril Dvořák a Martin Kura zakotvili v první půlce startovního pole.
Z dívek se nejvíce dařilo nejmladší plavkyni Štěpánce Michalčíkové, která si vybrala i trošku smůlu. I když pokaždé doplavala v oddílovém rekordu, vždy zůstala těsně za stupni vítězů. Šárka Kadlecová i Barbora Březinová si vylepšily osobní rekordy.
O jedinou zlatou do brodské sbírky se nakonec postarala chlapecká štafeta na 4x50 metrů volný způsob ve složení Hájek, Svozil a Dvořákovi. Polohovková štafeta ve složení D. Dvořák, Jurák, Svozil, Hájek skončila druhá.

autor: ceh,rk