Vít Ondráš do Gambrinus ligy

Vít Ondráš do Gambrinus ligy
Foto: sal
Uherské Hradiště Sport 09 / 07 / 2011

Sudí ze Zlechova se dostal mezi rozhodcovskou smetánku

Dvaatřicetiletému fotbalovému rozhodčímu Vítu Ondrášovi ze Zlechova se splnil životní sen. Pro nadcházející sezonu byl zařazen na listinu rozhodčích Gambrinus ligy. Je tak jediným zástupcem Uherskohradišťska v nejvyšší fotbalové soutěži v Česku.
„Mám z toho samozřejmě obrovskou radost. Doufám, že svými výkony potvrdím, že jsem mezi elitou právem,“ uvedl Vít Ondráš, jenž o víkendu absolvoval seminář prvoligových a druholigových rozhodčích v Praze.
V kolika letech jste začal s pískáním na rozhodcovskou píšťalku a kdo vás k němu přivedl?
Oficiální soutěže jsem začal řídit ve dvaceti letech. Ještě předtím jsem se občas objevil s praporkem na lajně u nás na vesnici, když se zrovna hrál nějaký přátelák. Ve dvaceti jsem pochopil, že jako fotbalista moc velkou díru do světa neudělám, a taky jsem měl v té době menší rozmíšku s naším trenérem. Vzal jsem do ruky píšťalku a dal se na dráhu rozhodčího.
Kam jste to dotáhl jako fotbalista?
Nejvýš jsem kopal krajskou soutěž ve Zlechově. Fotbalu jsem se aktivně věnoval odmalička, vždyť jsem vyrůstal hned vedle hřiště. Takže volba byla předem jasná.
Během dvanáctileté kariéry rozhodčího musíte mít na svém kontě spoustu zápasů. Vedete si o nich přesnou statistiku?
Dřív jsem si vedl pečlivou statistiku o každém zápase. V současné době si eviduji u odpískaných  zápasů jména soupeřů a statistiku udělených karet. Nechybí ani poznatky od delegátů, které si později doma v klidu vyhodnotím. Přesné číslo odřízených zápasů neznám, ale určitě jsem se přehoupl již přes hranici 1200 utkání.
Který zápas považujete za svůj dosavadní vrchol v kariéře?
Z poslední doby se mi vybaví šlágr třetí ligy mezi Opavou a HFK Olomouc. Zápas se hrál před skvělou diváckou kulisou na stadionu ligových parametrů. Hrál lídr tabulky s druhým celkem a z řízení utkání jsem měl i já velmi dobrý pocit. Na taková utkání člověk vzpomíná rád.
V posledním kole právě skončeného ročníku jste byl nominován na utkání Jihlava - Karviná. Jak dopadla druholigová premiéra?
Na začátku utkání jsem byl docela nervózní. Ale postupem času tréma opadla a myslím, že jsem zápas zvládl. Hodně mi pomohli kolegové v rolích asistentů. Zápas jsem si perfektně užil. Byla to vlastně taková příprava na Gambrinus ligu, na kterou se již nyní moc těším.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace