Vítej, MSFL! Historický postup Strání zpečetil hattrickem Miklovič

Vítej, MSFL! Historický postup Strání zpečetil hattrickem Miklovič
Foto: Ladislav Janča  /  Ještě před deseti lety hráli fotbalisté Strání krajskou I.B třídu, po dvou postupech za sebeou je teď čeká MSFL.
Strání Sport 27 / 05 / 2024

Fotbalisté FC Strání to dokázali, tři kola před koncem si zajistili historický postup do třetí nejvyšší soutěže. Po vítězství v Nových Sadech už nováčka soutěže o první flek nikdo a nic nepřipraví, už v kabině tak teklo šampaňské proudem a tým slavil až do brzkých ranních hodin. A oslavy v Bílých Karpatech jen tak neskončí…

Nové Sady - STRÁNÍ 0:4

„Třetí liga, taky liga,“ směje se Vladimír Beker, kouč Strání, který navázal na podzimní práci Martina Ondy a dotáhl Strání k historickému postupu. „Je to prostě bomba. Městečko jako Strání čekají bitvy se Znojmem, Třincem nebo Frýdkem-Místkem. Všichni si to užíváme, ale rozhodně závěr nevypustíme. Pojedeme ve stejném módu až do konce,“ prohlásil Beker.

I když výsledek vypadá jednoznačně, zápas byl zpočátku vyrovnaný. Na úzkém a krátkém hřišti domácí zlobili, byli nebezpeční. Zlom přinesla 33. minuta, ve které na branku prchajícího Mikloviče poslal ve vápně k zemi Machálek. Sudí vytáhl červenou kartu a nařídil pokutový kop, který sám Miklovič bezpečně proměnil. Hosté převzali otěže, a když se krátce po změně stran ujala pumelice Mikloviče, nebylo co řešit. „Už jsem věděl, že to nepustíme,“ pravil Beker. Třešničkou na dortu byl v nastavení zkompletovaný hattrick Mikloviče, nejlepšího kanonýra soutěže, který má aktuálně na kontě 32 gólů!

„Už v kabině teklo šampaňské proudem, ani nevím, kde se vzalo. Vedoucí týmu Ondra Dvořák všechno utajil. Celému týmu patří obrovské poděkování, hlavně pak předsedovi klubu Tondovi Popelkovi, který jej táhne na svých bedrech. Je obdivuhodné, jak všechno zvládá,“ smekl Beker. Autobus s drtiči z hor po cestě domů častokrát zastavoval, na Zelničky dojel až po půlnoci. Kompletní posádka pokračovala v oslavách v hospodě až do brzkých ranních hodin. „Fotbalem žije celá vesnice, je to úžasné. Hlavní oslavy tak přijdou teprve s fanoušky, kteří nás neuvěřitelně ženou dopředu. Vedení klubu jen řeší, jestli už po nedělním souboji, nebo až po posledním domácím zápase,“ prozradil šestatřicetiletý kouč.

I když teprve v sobotu dali razítko na postup do MSFL, ve Strání už přemýšlejí o posílení kádru. „Maximálně ale o dva tři hráče, kteří zapadnou do herní koncepce týmu. Klíčový je pro nás ale jejich charakter. Jinak chceme, aby si třetí ligu zahráli kluci, kteří si ji vykopali. Zaslouží si to,“ zdůraznil Beker, který věří, že klub udrží všechny hráče, včetně bombarďáka Luboše Mikloviče.

Branky: Miklovič 3, Holík. Poločas 0:1.

Tagy článku

TOPlist